Dublet Ronaldo na wagę tytułu. Portugalczyk pokazał wielką formę [WIDEO]

Arabska Liga Mistrzów padła łupem Cristiano Ronaldo. Portugalska gwiazda zapewniła zwycięstwo Al-Nassr w meczu o tytuł z Al-Hilal FC (2:1).

Rafał Szymański
drugi gol Ronaldo Twitter / AlhilalBayt / Na zdjęciu: drugi gol Ronaldo
Na Bliskim Wschodzie ten mecz cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. W sobotni wieczór rozegrano finał tamtejszej Ligi Mistrzów, w którym Al-Hilal FC mierzyło się z innym saudyjskim zespołem, Al-Nassr.

Sześć minut po rozpoczęciu drugiej połowy Al-Hilal FC miał jednobramkową przewagę. Na listę strzelców wpisał się Michael, a później gracze Al-Nassr skomplikowali sobie sprawę, bo czerwoną kartką został ukarany Abdulelah Al Amri.

Podopieczni Luisa Castro grali w osłabieniu i pomimo tego doprowadzili do wyrównania. W 74. minucie Sultan Al Ghannam posłał piłkę wzdłuż pola karnego, Cristiano Ronaldo tylko dostawił nogę i tym sposobem uciszył przeciwników.

W ósmej minucie dogrywki reprezentant Portugalii przypomniał o sobie. Seko Fofana huknął zza pola karnego i trafił w poprzeczkę, ale Ronaldo był w tej sytuacji ustawiony wręcz idealnie. Snajper "szczupakiem" wpakował piłkę do siatki.

Potem trener Castro został odesłany na trybuny, aczkolwiek wynik nie uległ zmianie. Al-Nassr wygrało 2:1 i odniosło sukces w Arabskiej Ligi Mistrzów. Cristiano Ronaldo dołożył do swojej kolekcji pierwszy puchar po przeprowadzce do Arabii Saudyjskiej.

Al-Hilal FC - Al-Nassr 1:2 pd. (0:0, 1:1, 1:2)
1:0 - Michael 51'
1:1 - Cristiano Ronaldo 74'
1:2 - Cristiano Ronaldo 98'

Oficjalnie: Harry Kane piłkarzem Bayernu Monachium!
Nie będzie już takiej sytuacji jak ostatnio. Telewizja Polska ogłosiła ważny komunikat

Czy Ronaldo jest największą gwiazdą ligi saudyjskiej?