Beniaminek La Liga nie dał rady. Dzień remisów

Sezon La Liga rozkręca się na dobre. W sobotę (12.08) na murawę wyszedł pierwszy z beniaminków. Drużyna Las Palmas zremisowała 1:1 z Mallorcą.

Michał Piegza
Piłkarze UD Las Palmas oraz RCD Mallorca spotkali się w pierwszej kolejce ligi hiszpańskiej (2023/24) PAP/EPA / Elvira Urquijo A. / Piłkarze UD Las Palmas oraz RCD Mallorca spotkali się w pierwszej kolejce ligi hiszpańskiej (2023/24).
W piątek w La Liga w dwóch spotkaniach dwa razy wygrali goście. W sobotę zanotowano dwa remisy.

Real Sociedad, jak co roku, ma ambitne plany. Drużyna z San Sebastian zanotowała potknięcie już przy pierwszej próbie.

Rywalem była Girona FC, która będzie walczyła o utrzymanie. Gospodarze szybko ustawili mecz, w 5. minucie Takefusa Kubo zdobył gola dla Realu Sociedad. Goście walczyli do końca i w 72. minucie wyrównali.

Punkt po powrocie do La Liga wywalczył zespół UD Las Palmas. Nowicjusz otworzył wynik gry w potyczce z RCD Mallorcą, wykorzystując rzut karny.

Goście jeszcze przed przerwą mogli wyrównać, ale zmarnowali "jedenastkę". Do remisu przyjezdni doprowadzili w 70. minucie. Ostatecznie potyczka zakończyła się podziałem punktów.

Real Sociedad - Girona FC 1:1 (1:0)