Kolejna gwiazda Realu Madryt z kontuzją. Ancelotti przekazał najnowsze wieści

Vinicius Junior został zmieniony już w 18. minucie piątkowego meczu Realu Madryt z Celtą Vigo. Brazylijczyk poczuł ból w udzie i nie był w stanie kontynuować zawodów. Trener Carlo Ancelotti zdradził, jak długo wyniesie przerwa w grze.

Tomasz Galiński
Vinicius Junior doznał kontuzji w meczu z Celtą Vigo Getty Images / Jose Manuel Alvarez/Quality Sport Images / Na zdjęciu: Vinicius Junior doznał kontuzji w meczu z Celtą Vigo
Real Madryt po bardzo trudnym meczu pokonał w piątek wieczorem Celtę Vigo 1:0 i po trzech kolejkach ma komplet dziewięciu punktów (więcej TUTAJ).

Zwycięstwo zostało jednak okupione kolejną kontuzją w ekipie Królewskich. Już w 18. minucie boisko opuścić musiał Vinicius Junior, który po efektownym rajdzie nagle usiadł na murawie. Potrzebna była pomoc fizjoterapeutów, jednak okazała się niewystarczająca.

- Poczuł ból w udzie i zdecydowaliśmy się na zmianę. Niedługo dowiemy się dokładnie, co mu dolega, ale nie wydaje mi się, by było to coś poważnego. Chciał grać dalej, ale czuł dyskomfort - przekazał Carlo Ancelotti na konferencji prasowej.

Brazylijczyka zabraknie jednak w najbliższym domowym spotkaniu z Getafe. W poniedziałek piłkarz ma przejść szczegółowe badania.

- Nie wystąpi z Getafe, a podczas przerwy reprezentacyjnej dojdzie do siebie. Miał bardzo dobry początek meczu, wydawał się nie do zatrzymania. Bez niego gra w ofensywie kosztowała nas trochę więcej, bo Celta umiejętnie się broniła - komentował Ancelotti.

Vinicius może wrócić do gry w 5. kolejce przy okazji meczu z Realem Sociedad (sobota, 16 września, godz. 16.15).

Oczywiście w tym przypadku mowa o krótkiej przerwie. Inna sprawa, że Real Madryt w ostatnim czasie nie ma szczęścia do kontuzji. Więzadła zerwali przecież Thibaut Courtis i Eder Militao, a zabieg artroskopii prawego kolana przejść musiał też Arda Guler (w jego przypadku mówiono o dwóch miesiącach pauzy).