Liga Mistrzów nie dla Damiana Szymańskiego. Cieszą się inni

W środę poznaliśmy komplet uczestników fazy grupowej Ligi Mistrzów. Poza piłkarzami FC Kopenhaga przez IV rundę eliminacji przeszli Royal Antwerp FC oraz PSV Eindhoven.

Mecz eliminacji LM: AEK Ateny - Royal Antwerp PAP/EPA / Panagiotis Moschandreou / Mecz eliminacji LM: AEK Ateny - Royal Antwerp
AEK Ateny nie zdołał strzelić gola w Antwerpii i do rewanżu przystąpił po porażce 0:1. Zespół Damiana Szymańskiego musiał ruszać do ofensywy, a Polak był jego kapitanem w ważnym meczu.

W pierwszej połowie AEK miał szanse na odrobienie strat z Belgii. Najlepsze z nich Ezequiel Ponce, który główkował obok bramki, a następnie przegrał z bramkarzem po groźnej stracie Royala przy własnym polu karnym. Goście przeczekali trudne chwile i doszli do głosu w drugiej połowie. Gol Gyrano Kerka w 73. minucie dał Royalowi możliwość złapania oddechu. Gorąco zrobiło się w końcówce, w której padły jeszcze dwa gole. Ostatnie słowo należało do zespołu z Belgii, który wygrał 2:1.

PSV Eindhoven wróciło do Holandii po remisie 2:2 w Szkocji z Rangers FC. Tym samym przedstawiciel Eredivisie miał mocniejsze karty po swojej stronie przed rewanżem na Phillips Stadion.

Kluczowym piłkarzem drugiego meczu był Ismael Saibari, który strzelił dwa gole. Pierwszego z nich w 35. minucie, kiedy to dynamicznie wbiegł między grupkę Rangersów i główkował po wrzutce Joeya Veermana. W 53. minucie ten sam zawodnik wepchnął piłkę z bliska do siatki po zgraniu Luuka de Jonga. Goście jeszcze na moment podnieśli temperaturę rywalizacji golem kontaktowym, ale tylko rozdrażnili tym PSV. Klub z Holandii przypieczętował awans wygraną 5:1.