Ligue 1: grad goli w starciu Paris Saint-Germain z Olympique'm Lyon

W spotkaniu 4. kolejki Ligue 1 2023/2024 mistrz Francji, Paris Saint-Germain, pokonał na wyjeździe Olympique Lyon aż 4:1.

Tomasz Rosiński
Kylian Mbappe PAP/EPA / MOHAMMED BADRA / Na zdjęciu: Kylian Mbappe
Co oczywiste PSG przystępowało do niedzielnej rywalizacji w Lyonie w roli zdecydowanego faworyta i już w 4. minucie wyszło na prowadzenie. Wtedy to dość pewnie rzut karny podyktowany za faul Corentina Tolisso na Manuelu Ugarte wykorzystał Kylian Mbappe.

Paryżanie mieli ogromną przewagę optyczną, którą udokumentowali bramką w 20. minucie potyczki. Wówczas Ousmane Dembele zagrywał piłkę w pole bramkowe, a odbił ją Anthony Lopes. Do futbolówki dopadł Achraf Hakimi i z najbliższej odległości wpakował ją do siatki.

Podopieczni Luis Enrique nie zamierzali zwalniać tempa i jeszcze przed przerwą dołożyli kolejne dwa gole. Najpierw Marco Asensio po podaniu od Ugarte wygrał pojedynek sam na sam z Lopesem, a po chwili do bramki Asensio dorzucił asystę, zaś dublet skompletował Mbappe.

Po zmianie stron paryżanie zdecydowanie zdjęli nogę z gazu i gospodarze byli w stanie zdobyć bramkę honorową. Sędzia po wideoweryfikacji odgwizdał "jedenastkę" dla OL, którą na gola zamienił Corentin Tolisso.

Podobnie jak PSG zwycięstwo odniosła ekipa OGC Nice, której zawodnikiem jest Marcin Bułka. Polski golkiper po raz drugi z rzędu zachował czyste konto (poprzednio w meczu z zespołem z Lyonu), a jego drużyna uporała się u siebie z RC Strasbourg Alsace (2:0).