AS Monaco wciąż niepokonane w Ligue 1. Koncert w meczu z Lens

Piłkarze Monaco po pierwszym w sezonie remisie szybko wrócili na zwycięską ścieżkę pokonując na własnym stadionie Lens 3:0.

Michał Piegza
radość piłkarzy AS Monaco Getty Images / Jonathan Moscrop / Na zdjęciu: radość piłkarzy AS Monaco
Przed tygodniem zespół Monaco zgubił pierwsze punkty w sezonie. Zespół z Księstwa w 3. serii zremisował na wyjeździe z Nantes (3:3), ratując jedno "oczko" w końcówce.

W 4. kolejce Monaco wróciło na zwycięską ścieżkę. Rywalem było, mające swoje problemy, Lens. W składzie gości zabrakło, leczącego kontuzję Przemysława Frankowskiego.

Już do przerwy gospodarze zdobyli dwa gole. Goście, którzy w bieżących rozgrywkach w Ligue 1 jeszcze nie wygrali, po zmianie stron niewiele potrafili zdziałać. Po niespełna godzinie po raz trzeci dla Monaco trafił Guillermo Maripan i pewne było, że Lens kolejny raz zakończy mecz bez punktów.

W drugim sobotnim meczu remis. Piłkarze Stade Brestois i Rennais w przeciągu dziewięćdziesięciu minut wykreowali sobie po kilka okazji. Bramki w potyczce nie padły.

AS Monaco - RC Lens 3:0 (2:0)
1:0 - Singo 24'
2:0 - Gołowin 36'
3:0 - Maripan 59'

Stade Brestois 29 - Stade Rennais 0:0