Probierz już zadecydował, kto będzie kapitanem reprezentacji Polski

Michał Probierz podczas swojej pierwszej konferencji prasowej dał jasno do zrozumienia, że nie przewiduje rewolucji w zespole narodowym. - Jest kapitanem i nie będziemy wszystkiego nagle burzyć - mówił o Robercie Lewandowskim.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Robert Lewandowski WP SportoweFakty / Kuba Duda / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
- Nie będziemy robić rewolucji i nie odsuniemy w żadnej formie Roberta Lewandowskiego. Jest kapitanem i nie będziemy wszystkiego nagle burzyć. Na boisku musimy podejmować większe ryzyko i piłkarze muszą podejmować pojedynki, wolnych przestrzeni. Wierzę, że uda się to wypracować - zapowiedział na środowej (20 września) konferencji prasowej w Warszawie selekcjoner kadry Michał Probierz.

50-letni szkoleniowiec został następcą zwolnionego Fernando Santosa. Probierz podpisał kontrakt z PZPN, który ma obowiązywać na el. Euro 2024 i kwalifikacje do MŚ 2026.

Selekcjoner - jak przyznał - swoje pierwsze kroki skieruje na... Legię i do Włoch. - Ja osobiście jutro wybieram się na Legię (w czwartek Wojskowi zmierzą się w Lidze Konferencji z Aston Villa), a w weekend chcę jechać do Włoch na trzy mecze - dodał.

Probierz w początkowym okresie swojej pracy z kadrą nie zamierza odwiedzać kandydatów do gry w reprezentacji w ich klubach.

- Nie ma teraz możliwości, żeby spotykać się z zawodnikami. Na pewno zadzwonię dzisiaj do kilku piłkarzy i porozmawiam, ale do żadnego z nich osobiście wybierać się nie będę - podkreślił.

Zobacz:
Nowe otwarcie. Kto będzie odkryciem Probierza?
Kucharski ostrzega Probierza. Tak nazwał piłkarzy

ZOBACZ WIDEO: To dlatego zatrudniono Michała Probierza. Były prezes PZPN przekonuje


OGLĄDAJ MECZE REPREZENTACJI W PILOCIE WP (link sponsorowany)
To dobra decyzja, że Lewandowski dalej będzie kapitanem kadry?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×