Osiem goli w meczu Ligue 1. Po przerwie nastąpiła kanonada

W sobotnich meczach Ligue 1 znacznie więcej wydarzyło się w zakończonym wynikiem 5:3 pojedynku Nantes z Lorient. Olympique Lyon ponownie rozczarował i nie przełamał się w spotkaniu z Stade Brestois 29.

Mecz Ligue 1: Nantes - FC Lorient w rundzie jesiennej w 2023 roku Instagram / FC Lorient / Mecz Ligue 1: Nantes - FC Lorient w rundzie jesiennej w 2023 roku
Kibice w Nantes nie narzekali na brak mocnych wrażeń w meczu z FC Lorient. Pierwsza bramka padła już w 6. minucie meczu, a gospodarze ustalili wynik na 5:3 w doliczonym czasie.

Pierwsza połowa była przedsmakiem kanonady, ponieważ zakończyła się wynikiem 1:1. Eli Junior Kroupi dał prowadzenie Lorient, a krótko przed przerwą wyrównał Matthis Abline.

Ledwo rozpoczęła się druga połowa, a Nantes zadało Lorient dwa mocne ciosy. Zrobiło się 3:1 w 54. minucie i fragment po przerwie można nazwać decydującym w meczu, ponieważ po nim gospodarze nie oddali prowadzenia do końca meczu.

Lorient jeszcze dwa razy łapało kontakt z przeciwnikiem, dzięki czemu było interesująco aż do doliczonego czasu, ale w nim Moses Simon zadał z rzutu karnego uderzenie na 5:3. Tym samym komplet punktów pozostał na Stade de la Beaujoire w Nantes.

Olympique Lyon od początku sezonu rozczarowuje swoimi wynikami i wyprawa do Brestu nie przyniosła przełamania. W zasadzie od początku spotkania gospodarze byli groźniejsi, ale długo nie mieli pomysłu na pokonanie doświadczonego Anthony'ego Lopesa. Aż do 87. minuty, w której Steve Mounie główkował na 1:0 do bramki Lyonu.