Bundesliga: Nieudany debiut szkoleniowca Bochum

W dwóch niedzielnych spotkaniach 11. kolejki niemieckiej Bundesligi, zwycięstwa odnosili faworyci. SC Freiburg uległ na własnym boisku TSG Hoffenheim 0:1. Komplet punktów wywalczył Eintracht Frankfurt, pokonując VfL Bochum 2:1.

W tym artykule dowiesz się o:

Konfrontacja pomiędzy drużynami SC Freiburg i TSG Hoffenheim już od początku przebiegała pod dyktando gości. Ataki graczy "Wieśniaków" przyniosły rezultat w 39. minucie, kiedy piłkę do siatki skierował Maicousel. Mimo kolejnych prób, kibice nie obejrzeli już goli, a trafienie 23-letniego Brazylijczyka dało przyjezdnym szósty w sezonie komplet punktów. Tym samym Hoffenheim wykorzystało sobotnie potknięcia rywali, przesuwając się w tabeli na piątą lokatę.

Debiutu na ławce trenerskiej VfL Bochum nie będzie dobrze wspominał Heiko Herrlich. W pojedynku zamykającym jedenastą serię spotkań, podopieczni niemieckiego szkoleniowca zmierzyli się z ekipą Eintrachtu Frankfurt. Po niespełna kwadransie gry, gospodarze prowadzili 1:0. W 25. minucie bardzo niefortunnie interweniował Maik Franz, wyrównując stan meczu. Defensor Orłów w pełni zrehabilitował się w drugiej odsłonie spotkania, kiedy trafił już do właściwej bramki i zapewnił trzy oczka swojej drużynie.

SC Freiburg - TSG 1899 Hoffenheim 0:1 (0:1)

0:1 - Maicosuel 39'

Eintracht Frankfurt - VfL Bochum 2:1 (1:1)

1:0 - Caio 14'

1:1 - Franz (sam.) 25'

2:1 - Franz 53'