Krótki karnawał w AS Romie. Nicola Zalewski zmiennikiem

Dwa zwycięstwa z rzędu i to na razie koniec. AS Roma ponownie straciła punkty w Serie A. Giallorossi zremisowali 1:1 z Torino FC, a Nicola Zalewski pojawił się na boisku w końcówce meczu.

Mecz Serie A: Torino FC - AS Roma PAP/EPA / Alessandro Di Marco / Mecz Serie A: Torino FC - AS Roma
Na początku sezonu Torino FC sprawiało wrażenie zespołu, który chce ponownie podłączyć się do walki o awans do europejskich pucharów. Podopieczni Ivana Juricia punktowali i prezentowali momentami rozmach w ofensywie. Starcie z AS Romą zapowiadało się na poważny sprawdzian dla Granaty.

AS Roma złapała odrobinę wiatru w żagle po przerwie reprezentacyjnej. Wzmocniona Romelu Lukaku drużyna wreszcie zaczęła punktować. Pokonanie 7:0 Empoli FC było spektakularne, a potwierdzeniem zwyżki formy była wygrana 2:1 z Sheriffem Tyraspol w Lidze Europy. Ogranie najgorszego klubu Serie A i mistrza Mołdawii pozwalało na odrobinę optymizmu w zespole Jose Mourinho po falstarcie na początku sezonu.

Niedzielną konfrontację zapowiadano między innymi przez pryzmat pojedynku mocarnych napastników. Dobrze zbudowani Duvan Zapata z Torino oraz Romelu Lukaku nie rozczarowali i właśnie po ich strzałach zmieniał się wynik.

AS Roma prowadziła od 68. minuty, w której Romelu Lukaku w swoim stylu przyjął piłkę w polu karnym, zastawił się i pokonał Vanję Milinkovicia-Savicia płaskim strzałem. Duvan Zapata odpowiedział golem na 1:1 w 85. minucie po wrzutce z rzutu wolnego Valentino Lazaro.

W 70. minucie Nicola Zalewski pojawił się na boisku zamiast Stephana El Shaarawy'egp. Reprezentant Polski ostatnio jakby trafił na boczny tor w układance Jose Mourino. AS Roma, z Zalewskim, gola straciła, nie zdobyła już bramki, więc skończyło się remisem 1:1. Ani trochę lepsze nie są aktualnie notowania Karola Linettego, który przesiedział 90 minut na ławce Toro.

Torino FC - AS Roma 1:1 (0:0)
0:1 - Romelu Lukaku 68'
1:1 - Duvan Zapata 85'

Torino: Vanja Milinković-Savić - Perr Schuurs, Alessandro Buongiorno, Ricardo Rodriguez - Raoul Bellanova (85' Pietro Pellegri), Adrien Tameze (77' Yann Karamoh), Ivan Ilić, Valentino Lazaro - Demba Seck (77' Antonio Sanabria), Duvan Zapata - Nemanja Radonjić (55' Nikola Vlasić)

Roma: Rui Patricio - Gianluca Mancini, Diego Llorente, Evan Ndicka - Rasmus Kristensen, Bryan Cristante, Leandro Paredes, Leonardo Spinazzola (87' Andrea Belotti) - Paulo Dybala, Stephan El Shaarawy (70' Nicola Zalewski) - Romelu Lukaku

Żółte kartki: Paredes, Kristensen, Cristante (Roma)

Sędzia: Marco Guida