Prezes Cracovii obiecał zawodnikowi podwyżkę. Zrobił to w programie na żywo

Michał Rakoczy to obecnie jeden z najbardziej wartościowych piłkarzy w kadrze Cracovii. W wieku 21 lat zalicza się go do grona liderów zespołu. W niedzielę otrzymał od prezesa Janusza Filipiaka obietnicę, że... dostanie podwyżkę.

Tomasz Galiński
Tomasz Galiński
Janusz Filipiak WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Janusz Filipiak
Od sezonu 2021/22 Michał Rakoczy gra regularnie w zespole Cracovii. W trwającej kampanii zawsze występuje od 1. minuty, jest kluczowym zawodnikiem trenera Jacka Zielińskiego.

Strzelił dwa gole i dorzucił jedną asystę w ośmiu spotkaniach. Jest też konsekwentnie powoływany do młodzieżowej reprezentacji Polski. Ostatnio wymieniało się go w gronie tych, którzy mogą liczyć na zaproszenie do seniorskiej reprezentacji Michała Probierza.

Rakoczy był gościem niedzielnej Ligi+Extra w Canal+. W pewnym momencie dziennikarze połączyli się z prof. Januszem Filipiakiem, a więc prezesem Cracovii. I padła zaskakująca deklaracja.

ZOBACZ WIDEO: Probierz zdecydował ws. "Lewego". "Nikt nie jest świętą krową"

- Michał to mój ulubiony zawodnik. To ulubiony zawodnik każdego prezesa. Zero kontuzji, duże zaangażowanie w każdym meczu, bardzo dobra relacja z klubem i kibicami. Bez boksowania się podpisał z nami kontrakt do 2027 roku na rozsądnych warunkach. I tutaj publicznie chcę powiedzieć, że jednostronnie klub podwyższy mu warunki finansowe. Te obecne są sensowne, ale nie są wysokie, porównując z innymi zawodnikami. Obiecuję, że w najbliższych dniach go podwyższymy - powiedział prof. Filipiak.

We wrześniu poprzedniego roku Rakoczy przedłużył kontrakt z Cracovią do 30 czerwca 2027 roku. Właśnie dostał podwyżkę, natomiast nie można wykluczyć, że w trakcie zimowego, a najpóźniej letniego okna transferowego opuści krakowski klub i przeniesie się do jednej z lig zagranicznych.

CZYTAJ TAKŻE:
Dramat we Włoszech. Trener wyniesiony na noszach
Nie tylko asysta. Rewelacyjny wynik Puchacza

Czy Michał Rakoczy zasługuje na powołanie do reprezentacji Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×