Szczęsny pożegnał Krychowiaka. "Nie powiem o Tobie... miłego słowa"

Grzegorz Krychowiak we wtorek zakończył reprezentacyjną karierę. W mediach społecznościowych pożegnał go Wojciech Szczęsny, z którym przyjaźni się od wielu lat. Bramkarz Juventusu zrobił to w swoim stylu.

Jakub Artych
Jakub Artych
Wojciech Szczęsny WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Wojciech Szczęsny
Grzegorz Krychowiak rozegrał w reprezentacji Polski okrągłe 100 meczów, po czym zdecydował się na rezygnację z występów w narodowych barwach. 33-latek przekazał tę informację we wtorek na łamach mediów społecznościowych. To odbiło się sporym echem wśród kibiców. "Krycha" bowiem przez blisko 15 lat był częścią kadry.

Krychowiak w pierwszej reprezentacji zadebiutował w 2008 roku. Wcześniej w młodzieżowych kadrach spotkał między innymi... Wojciecha Szczęsnego, z którym przyjaźni się do dziś. Bramkarz Juventusu, dzień po ogłoszeniu decyzji Krychowiaka, pożegnał go w mediach społecznościowych.

"19 lat miałem zaszczyt wspólnej gry z orzełkiem na piersi ze swoim przyjacielem! Razem cieszyliśmy się z pięknych chwil i razem przeżywaliśmy nasze najgorsze porażki. Zaczynaliśmy w 2004 roku w Ciechanowie, potem autokarem jeździliśmy po całej Europie wspólnie marząc by kiedyś zagrać w pierwszej reprezentacji. Grzesiu to marzenie spełnił 100 razy. Za każdym razem dając z siebie 100 procent. I za to należy mu się ogromny szacunek" - napisał Szczęsny.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: bramkarz ruszył do ataku. Ostatnia akcja i... Tylko zobacz!
Szczęsny i Krychowiak zagrali między innymi na mundialu U-20 w 2007 roku. Byli najmłodsi w kadrze, jednak radzili sobie doskonale. Ich wspólne zakłady, wstawki z "Bierhoffem" i "Didą" przeszły do legendy konferencji reprezentacji Polski.

Na koniec swojego wpisu Szczęsny w swoim stylu wbił małą szpilkę Krychowiakowi. Wszyscy wiedzą jednak, że tylko w formie żartów.

"Krycha, Ty wiesz, że jak żyje nie powiem o Tobie miłego słowa, bo taka jest już natura naszej przyjaźni, ale za tą piękna, wspólną podróż DZIĘKUJĘ!" – dodał Szczęsny.

Co ciekawe, Krychowiak szybko odpowiedział na pożegnalny wpis Szczęsnego. "Dziękuje przyjacielu za te słowa, aż się łezka w oku zakręciła, to była przyjemność dzielić z Tobą szatnie. Jestem rozczarowany zdjęciami, które wstawiłeś. Jak w czerwcu zakończysz karierę to wtedy zobaczysz jakie mam archiwum z Twoimi zdjęciami" - napisał Krychowiak.

Długo nie musieliśmy czekać na odpowiedź Szczęsnego. "Jak powiedział kiedyś nasz prezydent: nie strasz, nie strasz, bo się..." - komentuje bramkarz.

W trakcie gry w seniorskiej kadrze zawodnik występujący obecnie w Abha Club zdobył 5 bramek i zanotował 6 asyst. Wystąpił na czterech wielkich imprezach. Dwukrotnie był uczestnikiem mistrzostw Europy (2016, 2021) oraz dwukrotnie brał udział w mistrzostwach świata (2018, 2022).

Zobacz także: Legenda wprost o Krychowiaku. "Poczuł, że musi odejść" Krychowiak mówi pas. Wielkie chwile i dołująca końcówka

OGLĄDAJ MECZE REPREZENTACJI W PILOCIE WP (link sponsorowany)
Czy Grzegorz Krychowiak powinien zakończyć grę w kadrze Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×