Warta uniknęła potknięcia. Dreszczowiec w Chojnicach

Warta Poznań gra dalej w Fortuna Pucharze Polski. "Zieloni" awansowali po wygranej 2:1 z zespołem KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Pierwszoligowa Resovia w samej końcówce uratowała zwycięstwo z Chojniczanką Chojnice (3:2).

Rafał Szymański
radość piłkarzy Warty Poznań WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: radość piłkarzy Warty Poznań
Początek meczu należał do trzecioligowca. Sędzia przyznał gospodarzom rzut karny, a w piątej minucie do piłki podszedł Michał Nawrot. Bramkarz poznaniaków nie zdołał obronić uderzenia doświadczonego pomocnika.

Warta szybko ruszyła do odrabiania strat. Do wyrównania doprowadził Wiktor Kamiński, który znalazł się w dogodnej sytuacji po wrzutce z narożnika boiska. Autorem bramki na 2:1 był natomiast Dario Vizinger. Napastnik w 32. minucie pewnym strzałem wykorzystał dogranie Konrada Matuszewskiego

W Ostrowcu Świętokrzyskim obyło się więc bez niespodzianki. Ekstraklasowa Warta zwyciężyła z KSZO i zameldowała się w kolejnej rundzie Fortuna Pucharu Polski.

Z kolei Resovia zaliczyła piorunujący start w równolegle rozgrywanym spotkaniu, bowiem już po kilkudziesięciu sekundach na listę strzelców wpisał się Bartłomiej Eizenchart. Następnie Maciej Górski sfinalizował kontratak przyjezdnych, podwyższając rezultat.

Po przerwie Chojniczanka mogła odwrócić losy meczu. Gola kontaktowego strzelił Alef Firmino, lecz potem Piotr Giel zmarnował "jedenastkę". Miejscowi wykorzystali grę w liczbnej przewadze po drugiej żółtej kartce Rafała Mikulca, gdy do siatki trafił Damian Nowacki.

W doliczonym czasie Kelechukwu Ibe-Torti zagwarantował awans rzeszowianom. Jego drużyna wygrała w Chojnicach 3:2.

KSZO 1929 Ostrowiec Św. - Warta Poznań 1:2 (1:2)
1:0 - Michał Nawrot (k.) 5'
1:1 - Wiktor Kamiński 16'
1:2 - Dario Vizinger 32'

Chojniczanka Chojnice - Resovia 2:3 (0:2)
0:1 - Bartłomiej Eizenchart 2'
0:2 - Maciej Górski 27'
1:2 - Alef Firmino 47'
2:2 - Damian Nowacki 89'
2:3 - Kelechukwu Ibe-Torti 90+3'

Jasny sygnał od Jacka Magiery. "Nie mamy zamiaru spuszczać głów"
Awans Cracovii po kuriozalnym meczu w Łęcznej. Siedem goli w tym trzy samobójcze

Czy Warta zajdzie daleko w Fortuna Pucharze Polski?