Czysta magia! O trafieniu Polaka jest głośno [WIDEO]

To był dzień Sebastiana Szymańskiego. Reprezentant Polski strzelił dwie bramki i uratował swój zespół przed stratą gola. Szczególnie imponujące było jego pierwsze trafienie. To trzeba zobaczyć.

Mateusz Kozanecki
gol Sebastiana Szymańskiego na 3:0 Twitter / beIN SPORTS Turkiye / Na zdjęciu: gol Sebastiana Szymańskiego na 3:0
W derbach Stambułu Sebastian Szymański przyćmił Krzysztofa Piątka. Drugi z nich został zmieniony już w 31. minucie (więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ).

Szymański z kolei dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Zaimponował także postawą w defensywie. Obronił swój zespół przed stratą bramki, gdy Philippe Keny znalazł się sam na sam z bramkarzem (więcej TUTAJ).

W 20. minucie spotkania reprezentant Polski wykorzystał fatalny błąd obrony Istanbul Basaksehir. Przejął piłkę i znalazł się w dogodnej sytuacji strzeleckiej.

Nie zastanawiał się długo. Oddał precyzyjny strzał zza pola karnego i w niezwykle efektownym stylu pokonał bramkarza rywali (zobacz nagranie poniżej).

Później, w 80. minucie, ustalił wynik spotkania na 4:0. Fenerbahce Stambuł utrzymało status niepokonanych i z dorobkiem 18 punktów prowadzi w tabeli Super Lig. Istanbul Basaksehir natomiast zajmuje 18. miejsce w 20-zespołowych rozgrywkach.

Bramka Szymańskiego na 3:0 Gol Szymańskiego na 4:0 (od 3:45 min.)