Najlepszy komentarz do skandalicznej decyzji ws. Rosjan. Obraz chwyta za serce

UEFA chce, by Rosjanie wrócili do międzynarodowej rywalizacji w najmłodszych kategoriach. Temu sprzeciwia się już kilka krajów. Najlepszą reakcją wykazali się Łotysze. Ten obrazek po prostu trzeba zobaczyć.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
flaga Rosji Getty Images / EMPICS Sport / Na zdjęciu: flaga Rosji
Działacze UEFA przywrócili do rywalizacji na arenie międzynarodowej reprezentację Rosji do lat 17. Taka decyzja wzbudziła wiele kontrowersji. Kilka krajów już postanowiło zbojkotować ewentualne mecze z Rosjanami. Taką deklarację przekazał m.in. prezes PZPN, Cezary Kulesza.

Na decyzję UEFA zareagowali też Łotysze. Zrobili to m.in. za pośrednictwem karykatury autorstwa prowadzącego profil KarikaturaLv Gatisa Sluki, która dotyczy niezrozumiałego wyboru europejskiej federacji. Obrazek wyjaśnia wszystko. Można go zobaczyć poniżej.

Na obrazku widać rozmawiających przez telefon rosyjskich żołnierza i piłkarza. Ten pierwszy mówi: "Słyszałem, że byłeś na boisku jak bomba, synu". Piłkarz odpowiada: "Słyszałem, że wasza bomba uderzyła w szkołę na Ukrainę" - czytamy.

Przypomnijmy, że od lutego 2022 roku - czyli momentu rozpoczęcia inwazji na Ukrainę - reprezentacja Rosji oraz piłkarskie kluby są zawieszone na arenie międzynarodowej. Kadra została wykluczona z rywalizacji o mistrzostwa świata oraz Euro 2024. Z kolei kluby nie grają w europejskich pucharach.

Swój sprzeciw wobec decyzji UEFA - oprócz Polski - wyraziły: Ukraina, Anglia, Łotwa, Szwecja, Norwegia i Dania.

Czytaj także:
Przyjęcie i strzał. Fani Barcy oszaleli po golu "Lewego"
Tureckie media zachwycone Sebastianem Szymańskim. Co za słowa!

ZOBACZ WIDEO: Krychowiak żegna się z reprezentacją. Co na to kibice? [SONDA WP]
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×