Tragedia na boisku. Najnowsze wieści z Holandii

Etienne Vaessen najgorsze ma już za sobą i w domu będzie dochodzić do siebie po koszmarnym wypadku podczas meczu. RKC Waalwijk przekazało jego pierwsze słowa po dramatycznych wydarzeniach.

Robert Czykiel
Robert Czykiel
przerwany mecz RKC Waalwijk - Ajax Amsterdam PAP/EPA / OLAF KRAAK / Na zdjęciu: przerwany mecz RKC Waalwijk - Ajax Amsterdam
Cały świat wstrzymał oddech podczas meczu RKC Waalwijk - Ajax Amsterdam (przerwano przy wyniku 2:3) po koszmarnej kontuzji bramkarza. Etienne Vaessen nieprzytomny został zniesiony na noszach po zderzeniu z Brianem Brobby'em.

Sytuacja była bardzo poważna. Holender połknął język i tylko błyskawiczna reakcja służb medycznych pozwoliła uniknąć tragedii. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło i 28-latek szybko został wypisany ze szpitala.

Vaessen będzie teraz powoli wracać do zdrowia. Czuje się już na tyle dobrze, że za pośrednictwem swojego klubu wydał komunikat, w którym odniósł się do dramatycznych wydarzeń.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: legendarny piłkarz zagrał z dziećmi. Zobacz, co zrobił

"Przede wszystkim chciałbym podziękować moim kolegom z personelu medycznego, a także pracownikom medycznym Ajaxu oraz personelowi karetki pogotowia za szybką i prawidłową reakcję. Widzę też, że ze wszystkich stron napływają wyrazy wsparcia. Chciałbym skorzystać z okazji, aby podziękować wszystkim, którzy są ze mną i moją rodziną. Bardzo doceniamy to wsparcie" - pisze bramkarz Waalwijk.

"Odbyłem już krótką wideo rozmowę z kolegami, sztabem i wszystkimi związanymi z RKC Waalwijk. Bardzo miło było wszystkich znowu zobaczyć. Pierwszy etap rekonwalescencji to odpoczynek. W związku z tym w najbliższym czasie nie będę mógł odpowiedzieć na wszystkie wasze wiadomości" - dodał.

Vaessen miał mnóstwo szczęścia. W wyniku uderzenia nie doszło do krwawienia mózgu, a badania nie wykazały poważniejszych obrażeń. Holender w przyszłości będzie mógł kontynuować karierę.

Bramkarz stracił przytomność w trakcie meczu. Klub przekazał nowe informacje >>
Tragedia była o krok. Nowe informacje ws. holenderskiego bramkarza >>

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×