Dograł idealnie. Frankowski w świetnej formie przed zgrupowaniem [WIDEO]

Przemysław Frankowski błysnął w meczu derbowym z Lille OSC. Skrzydłowy odegrał ważną rolę w akcji, która dała RC Lens bramkę wyrównującą.

Rafał Szymański
asysta Frankowskiego Twitter / Canal+ Sport / Na zdjęciu: asysta Frankowskiego
Z pewnością sztab reprezentacji Polski przyglądał się Francuskim Derbom Północy ze względu na Przemysława Frankowskiego. RC Lens grało przed własną publicznością z Lille OSC i po pierwszej części gry musiało odrabiać jednobramkową stratę.

Tuż przed zmianą stron gospodarze nie uchronili się przed stratą gola. W Drugiej minucie doliczonego czasu Benjamin Andre wygrał pojedynek powietrzny pod bramką i piłka zatrzepotała w siatce.

Odpowiedź przyszła dopiero w 70. minucie po tym ,jak zawodnicy RC Lens przeprowadzili koronkową akcję. Miejscowi wymieniali podania, aż w końcu piłka trafiła na prawej flance do Frankowskiego.

Skrzydłowy fantastycznie dośrodkował w kierunku ustawionego w polu karnym Deivera Machado. Rywale najwyraźniej nie zauważyli wbiegającego Kolumbijczyka, który strzałem głową ustalił rezultat na 1:1.

Frankowski podreperował swoje statystyki na francuskich boiskach i zanotował pierwszą asystę w tym sezonie Ligue 1. To dobry prognostyk przed zgrupowaniem drużyny narodowej. W najbliższy czwartek Polska zmierzy się na wyjeździe z Wyspami Owczymi w eliminacjach Euro 2024.

Trener Radomiaka odpowiada dziennikarzom: "Nigdy nie powiedziałem, że chcę odejść"
Ciemne chmury nad Paulo Sousą. To już koniec?

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Frankowski powinien zagrać od początku meczu z Wyspami Owczymi?