Poszli o krok dalej. Mocny przekaz z Turcji nt. wojny

Już wcześniej stało się jasne, że mecz Gaziantep FC - Antalyaspor zostanie poprzedzony minutą ciszy ku pamięci Palestyńczyków w wojnie z Izraelem. Ci jednak poszli o krok dalej i zaprezentowany został specjalny baner.

Jakub Fordon
Ramzi Safouri Getty Images / Ahmad Mora/DeFodi Images / Na zdjęciu: Ramzi Safouri
W swoich szeregach turecki Antalyaspor, w którym występuje Adam Buksa oraz Jakub Kałuziński, posiada dwóch zawodników z Izraela. Jednak w sobotnim spotkaniu wyjazdowym z Gaziantep FC żadnego z nich nie zobaczyliśmy nawet na ławce rezerwowych.

Zarówno Ramzi Safuri, jak i Sagiva Jehezkela odmówili występu w meczu. Wszystko z uwagi na to, że organizator już wcześniej poinformował o minucie ciszy ku pamięci poległych Palestyńczyków w wojnie z Izraelem. Ich decyzja spotkała się ze zrozumieniem klubu.

Okazało się jednak, że w kierunku Palestyńczyków wykonano jeszcze jeden gest. Zaprezentowano bowiem baner z hasłem "Potępiamy opresję w Strefie Gazy", który był trzymany przez wszystkich piłkarzy z wyjściowych składów.

Tym samym wprost potępiony został atak Izraela, który od 7 października toczy wojnę z Hamasem. Wszystko zaczęło się jednak od ataku palestyńskiej organizacji, na który odpowiedzieli Izraelczycy za sprawą sygnału ich premiera.

Właśnie na Strefie Gazy skupili się żołnierze z Izraela. Z dnia na dzień liczba ofiar wzrasta, a już na ten moment jest ich ponad cztery tysiące.

Jeżeli chodzi o samo spotkanie Gaziantepu z Antalyasporem, to brak Izraelczyków w ekipie goście dał się we znaki. Drużyna Polaków przegrała 0:1 po bramce straconej w 71. minucie.