"Czujny". Francuzi jednomyślni w ocenie Marcina Bułki

Marcin Bułka ponownie zachował czyste konto, a jego OGC Nice pokonało Olympique Marsylia 1:0, stając się liderem Ligue 1. Francuscy dziennikarze byli zgodni jeżeli chodzi o ocenę Polaka.

Mateusz Kozanecki
Marcin Bułka Getty Images / Jean Catuffe / Na zdjęciu: Marcin Bułka
OGC Nice zostało tymczasowym liderem rozgrywek Ligue 1. Zespół z Nicei pokonał w sobotnim meczu Olympique Marsylia 1:0, a bramkę na wagę trzech punktów strzelił w 79. minucie Evann Guessand.

Już po raz czwarty z rzędu (szósty w sezonie - dop. red.) czyste konto zachował Marcin Bułka. Polak, którego niedawno wybrano piłkarzem miesiąca we Francji, nie miał jednak zbyt wiele pracy.

Zwrócili na to uwagę także francuscy dziennikarze, którzy wystawili piłkarzom oceny za to spotkanie. Portal footmercato.net przyznał polskiemu bramkarzowi "piątkę".

"Nie musiał się wyróżniać w pierwszej połowie, ponieważ marsylczycy mieli problemy z wykańczaniem akcji. W drugiej części gry obronił strzał Harita, który jednak był na spalonym. W rezultacie były paryżanin zaliczył szóste czyste konto w tym sezonie" - czytamy.

Również na 5 Bułka oceniony został przez madeinfoot.fr. Tylko czwórka zawodników jego zespołu otrzymała wyższe noty (6/10). "Strzał Aubameyanga był poza zasięgiem Bułki, ale trafił w słupek Nicei" - zwrócono uwagę.

"Czujny po złym podaniu Sansona, dobrze wyprzedził Sarra, a następnie zatrzymał strzał głową Harita. Kolejne czyste konto Polaka" - czytamy na maxifoot.fr. Dziennikarze tego portalu ocenili Bułkę na 6/10.

Jeszcze wyższą notę Polak uzyskał według whoscored.com. Według tego portalu był wyróżniającą się postacią w swojej ekipie z oceną 6,9 (w skali 1-10). Tyle samo otrzymał na flashscore.com.

Kolejne spotkanie OGC Nice rozegra 27 października o godz. 21:00. Tego dnia zespół Marcina Bułki zmierzy się na wyjeździe z Clermont.

Hiszpański dziennikarz jasno o Lewandowskim. "Nie mówi się więcej o jego wieku"

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Marcin Bułka powinien zostać pierwszym bramkarzem reprezentacji?