Grabara mógł być zaskoczony. Nagle zabrzmiał gwizdek

Do niecodziennej sceny doszło w trakcie spotkania Ligi Mistrzów pomiędzy Manchesterem United a FC Kopenhagą. Sędzia zakończył pierwszą połowę przed regulaminowym czasem.

Rafał Szymański
Rasmus Hojlund i Kamil Grabara PAP/EPA / ADAM VAUGHAN / Na zdjęciu: Rasmus Hojlund i Kamil Grabara
Duńczycy robili wszystko, aby sprawić niespodziankę w starciu wyjazdowym. Kamil Grabara popisał się kilkoma udanymi interwencjami we wtorkowym meczu Liga Mistrzów i był wyróżniającą się postacią na murawie.

Głównym rozjemcą na stadionie Manchesteru United był Marco Guida. W pewnym momencie pochodzący z Włoch sędzia główny podjął dość zaskakującą decyzję. Na Old Trafford zapanowała konsternacja.

Gwizdek Guidy zakończył pierwszą połowę meczu, kiedy na tablicy widniały 44 minuty i 40 sekund. Oczywiście arbiter nie doliczył nic do regulaminowego czasu. Sędzia najwyraźniej spieszył się do szatni lub nie miał zsynchronizowanego zegarka. Grabara i spółka mogli więc być zaskoczeni.

Polski bramkarz w drugiej części gry skapitulował po uderzeniu Harry'ego Maguire'a. W ostatniej minucie Andre Onana obronił strzał z rzutu karnego Jordana Larssona, sprawiając, że "Czerwone Diabły" wygrały 1:0 z FC Kopenhagą w Lidze Mistrzów. Kameruńczyk został uznany za niekwestionowanego bohatera wtorkowej rywalizacji.