Championship: Klęska Norwich City. Płacheta nie pomógł

Przemysław Płacheta stracił miejsce w podstawowym składzie Norwich City. Polak znów znalazł się na ławce rezerwowych. Jego zespół przegrał z Blackburn Rovers 1:3.

Łukasz Witczyk
Przemysław Płacheta Getty Images / Stephen Pond / Na zdjęciu: Przemysław Płacheta
Polak po raz kolejny nie znalazł się w podstawowym składzie Norwich City na mecz Championship. Jego drużyna w ostatnich tygodniach nie radzi sobie jednak najlepiej. Potwierdzeniem tego był niedzielny mecz z Blackburn Rovers. To była klęska dla ekipy z Norwich.

Już po 8 minutach Blackburn Rovers prowadziło 1:0 po trafieniu Tyrhysa Dolana. Po kwadransie gry było już 2:0 dla gości, a tym razem do siatki rywali trafił Sammie Szmodics.

Do przerwy więcej goli nie padło, ale po zmianie stron przyjezdni zadali kolejny cios i znów zrobił to Szmodics. Od 54. minuty Norwich City grało z przewagą jednego zawodnika, po tym jak sędzia z boiska za brutalny faul wyrzucił Scotta Whartona.

Na ostatnie pół godziny na boisku pojawił się Płacheta, ale . W doliczonym czasie gry gospodarzom udało się strzelić honorowego gola. Dla Płachety był to jego dziesiąty w tym sezonie mecz w Championship. Jego bilans to jedna asysta.

Norwich City - Blackburn Rovers 0:3 (0:2)
0:1 - Tyrhys Dolan 8'
0:2 - Sammie Szmodics 15'
0:3 - Sammie Szmodics 49'
1:3 - Gabriel Sara 90+2'