Fortuna Puchar Polski: Blisko niespodzianki w Bytomiu. Zadecydowała dogrywka

Polonia Bytom była bliska sprawienia sensacji w 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski. II-ligowiec po dogrywce przegrał 1:3 z Arką Gdynia. Jeszcze w 89. minucie bytomianie przez chwilę cieszyli się z gola, który dałby im awans. Był jednak spalony.

Łukasz Witczyk
piłkarze Arki Gdynia WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: piłkarze Arki Gdynia
W Bytomiu tęsknią za wielkim futbolem. Polonia w ostatnich latach balansuje na granicy II i III ligi. W tym sezonie jest beniaminkiem na trzecim szczeblu rozgrywek. Los w 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski sprawił, że na Olimpijską przyjechała I-ligowa Arka Gdynia. I to zespół przyjezdny był faworytem.

Zgodnie z oczekiwaniami Arka jeszcze przed przerwą objęła prowadzenie. Stało się tak w 42. minucie, kiedy to piłkę do bramki rywali skierował Przemysław Stolc. Wszystko układało się po myśli gdynian jeszcze przez kilka minut. W doliczonym czasie gry wyrzucony z boiska za brutalny faul został Sebastian Milewski.

Kilka chwil później Polonia miała rzut karny, który jednak zmarnował Dawid Wolny. Po zmianie stron - w 49. minucie - bytomianie dopięli swego. Do remisu doprowadził Patryk Stefański. Gospodarze starali się wykorzystać grę w przewadze i przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. W końcówce przez chwilę nawet cieszyli się z gola, ale po analizie VAR nie został on uznany: Krzysztof Ropski był na spalonym.

Niezbędna do wyłonienia zwycięzcy tego spotkania była dogrywka. Zaczęła się ona najlepiej, jak tylko mogła, dla Arki. Już w 13. sekundzie Olaf Kobacki dograł do Kasjana Lipkowskiego, a ten nie dał szans golkiperowi bytomskiego klubu. Po tym ciosie Polonia już się nie podniosła. Mało tego, Arka jeszcze podwyższyła prowadzenie po golu Kobackiego.

Polonia Bytom - Arka Gdynia 1:3 (0:1, 1:1, 1:2)
0:1 - Przemysław Stolc 42'
1:1 - Patryk Stefański 49'
1:2 - Kasjan Lipkowski 91'
1:3 - Olaf Kobacki 105'

W 8. minucie doliczonego czasu gry pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Dawid Wolny (Polonia).

Polonia Bytom: Eryk Mirus - Michał Bedronka, Adrian Piekarski, Dominik Konieczny, Patryk Stefański, Dawid Krzemień (54' Szymon Jopek), Tomasz Gajda, Michał Szmigiel, Filip Żagiel (65' Daniel Ściślak), Konrad Andrzejczak (65' Lucjan Zieliński, 83' Krzysztof Ropski), Dawid Wolny (83' Igor Ławrynowicz).

Arka Gdynia: Martin Chudy (91' Kacper Krzepisz) - Przemysław Stolc, Michał Marcjanik, Martin Dobrotka, Kasjan Lipkowski, Michał Borecki, Sebastian Milewski, Michał Bednarski (77' Hubert Adamczyk), Marcel Predenkiewicz (76' Olaf Kobacki), Kacper Skóra (68' Karol Czubak), Jakub Wilczyński (68' Dawid Gojny).

Żółte kartki: Michał Bedronka, Tomasz Gajda (Polonia Bytom) oraz Marcel Predenkiewicz, Michał Marcjanik, Kasjan Lipkowski (Arka Gdynia).

Czerwona kartka: 45+4' - Sebastian Milewski (Arka Gdynia).

Sędzia: Mateusz Jenda (Warszawa).