Inter Mediolan rządzi w tabeli i w Lombardii

Nerazurri zwyciężyli na początku sezonu z Milanem w derbach della Madonnina, a w sobotę pokonali 2:1 innego regionalnego pucharowicza Atalantę. Inter Mediolan umacnia się na prowadzeniu w lidze włoskiej.

Lautaro Martinez PAP/EPA / MATTEO BAZZI / Na zdjęciu: Lautaro Martinez
Derby Lombardii były jednocześnie meczem na szczycie tabeli. Po 10 kolejkach Atalanta znalazła się na czwartym miejscu w lidze, a Inter Mediolan był liderem. Zarazem w Bergamo doszło do spotkania dotychczas najbardziej bramkostrzelnych zespołów Serie A.

Na gola Nerazzurrich trzeba było poczekać do 40. minuty, w której Hakan Calhanoglu zdobył prowadzenie 1:0 z rzutu karnego. Turek wziął na siebie odpowiedzialność i nie zadrżała mu stopa. Swoim kopnięciem pokonał Juana Musso, a wywalczona przez niego przewaga została utrzymana do ostatniego gwiazdka Simone Sozzy w pierwszej połowie spotkania. Doliczonych było aż siedem minut.

Po przerwie strzelali już do bramek piłkarze obu drużyn. Najskuteczniejszy w lidze Lautaro Martinez przypomniał o sobie strzałem na 2:0 w 57. minucie. Sytuacja Interu była teoretycznie komfortowa, ale tylko przez cztery minuty. Gianluca Scamacca uderzył na 1:2 i przywrócił w Atalancie nadzieję na zapunktowanie.

Atalanta przeniosła grę na połowę przeciwnika, ale Inter zdawał egzaminy i radził sobie z dośrodkowaniami oraz strzałami. Końcówka była już wypełniona zmianami w obu zespołach. Z boiska zeszli między innymi strzelcy goli dla Interu, ale ich pomoc w ofensywie nie okazała się już niezbędna. Zespół Simone Inzaghiego utrzymał wynik 2:1 do końca.

Atalanta BC - Inter Mediolan 1:2 (0:1)
0:1 - Hakan Calhanoglu (k.) 40'
0:2 - Lautaro Martinez 57'
1:2 - Gianluca Scamacca 61'

Atalanta: Juan Musso - Sead Kolasinac (55' Mario Pasalić), Berat Djimsiti, Giorgio Scalvini (62' Rafael Toloi) - Matteo Ruggeri, Ederson, Marten De Roon, Davide Zappacosta (55' Hans Hateboer) - Ademola Lookman (80' Charles De Ketelaere), Teun Koopmeiners (80' Luis Muriel) - Gianluca Scamacca

Inter: Yann Sommer - Francesco Acerbi, Stefan de Vrij, Benjamin Pavard (32' Matteo Darmian) - Federico Dimarco (70' Carlos Augusto), Henrich Mchitarjan (70' Davide Frattesi), Hakan Calhanoglu (86' Kristjan Asllani), Nicolo Barella, Denzel Dumfries - Lautaro Martinez (86' Alexis Sanchez), Marcus Thuram

Żółte kartki: De Roon, Kolasinac, Toloi (Atalanta) oraz Dumfries (Inter)

Czerwona kartka: Rafael Toloi (Atalanta) /90' - za drugą żółtą/