Porażająca statystyka. Europejskie puchary nie są pisane Xaviemu

We wtorkowy wieczór FC Barcelona Xaviego zaliczyła kolejną kompromitującą porażkę. Drużyna pod wodzą tego trenera w europejskich pucharach spisuje się wyjątkowo rozczarowująco.

Rafał Szymański
Xavi PAP/EPA / FILIP SINGER / Na zdjęciu: Xavi
Nie tak Robert Lewandowski i spółka wyobrażali sobie rywalizację z Szachtarem Donieck. FC Barcelona przystąpiła w roli zdecydowanego faworyta do spotkania z ukraińskim zespołem, który objął prowadzenie w końcówce pierwszej połowy. Danyło Sikan w 40. minucie dał radość naszym wschodnim sąsiadom.

Ekipa ze stolicy Katalonii przeważała w posiadaniu piłki, lecz nie przełożyło się to na sytuacje bramkowe. Przez cały mecz podopieczni Xaviego oddali jeden celny strzał i w ostatecznym rozrachunku ponieśli porażkę 0:1.

Pod wodzą Xaviego zespół sięgnął po mistrzostwo Hiszpanii, lecz europejskie puchary to zupełnie inny system walutowy. Od początku kadencji tego trenera FC Barcelona wygrała zaledwie siedem z 20 rozegranych spotkań.

Biorąc pod uwagę zmagania w Lidze Mistrzów oraz Lidze Europy, bilans FC Barcelony przedstawia się następująco: siedem zwycięstw, sześć remisów i aż siedem porażek. Na Xaviego spadła fala krytyki.

Klub Roberta Lewandowskiego wpadł w dołek. Małym pocieszeniem jest fakt, że FC Barcelona nadal przewodzi stawce grupy H Ligi Mistrzów.

Gromy spadły na FC Barcelonę. "Aż oczy bolą"