"Skręcił Raków". Sędzia oszukał Polaków w Lizbonie?

Raków Częstochowa poniósł trzecią porażkę w fazie grupowej Ligi Europy. W Lizbonie przegrał ze Sportingiem 1:2. Najwięcej po tym spotkaniu mówi się jednak o pracy arbitra. Nie zabrakło mocnych komentarzy na temat jego decyzji.

Krzysztof Kaczmarczyk
Piłkarze Rakowa mieli dużo pretensji do arbitra PAP/EPA / Miguel A. Lopes / Piłkarze Rakowa mieli dużo pretensji do arbitra
Spotkanie w Lizbonie rozpoczęło się dla Rakowa fatalnie, a skończyć mogło się... sensacyjnie. Grając w dziesiątkę od 12. minuty mistrz Polski doprowadził do emocjonującej końcówki.

Ekipa Dawida Szwargi we wspomnianej 12. minucie straciła po czerwonej kartce Bogdana Racovitana, a potem przegrywała 0:2 po dwóch... rzutach karnych.

Nadzieję chociażby na remis dał Milan Rundić, ale finalnie częstochowianie musieli pogodzić się z trzecią porażką w Lidze Europy.

Więcej o meczu przeczytasz tutaj -->> Na własne życzenie. Rzuty karne pogrążyły Raków w Lizbonie

"Mecz Rakowa do zapomnienia. Nie po myśli poszło dziś dosłownie wszystko" - napisał w mediach społecznościowych Sebastian Staszewski, redaktor naczelny TVP Sport.

Najwięcej emocji wzbudziła praca arbitra spotkania, którym był Albańczyk Enea Jorgji.

"Co sędzia skręcił Raków, dajcie spokój, szkoda czasu na ten mecz" - napisał Paweł Paczul z Weszło. "Raków spokojnie dziś by powalczył, gdyby nie sędzia" - dodał w innym wpisie.

"Za darmo ten mecz oddany niestety" - przyznał Mateusz Rokuszewski z Canal+ Sport. Zauważył też, że pod koniec listopada dla "Rakowa mecz jesieni" ze Sturmem Graz.

"Sporting dzisiaj wyjątkowo bezzębny, co było głównie zasługą Rakowa, ale i tego, że mecz się ułożył tak, a nie inaczej" - to z kolei komentarz Wojciecha Bąkowicza, korespondenta m.in. "Sportu".

"Szkoda tej sytuacji z Racovitanem" - zauważył Przemek Langier z goal.pl. Jego zdaniem, przy równych siłach, Raków mógł powalczyć o punkty.

Dodajmy, że Raków po czterech seriach gier jest na ostatnim, czwartym miejscu w swojej grupie. NA swoim koncie ma zaledwie punkt.