Media: Mioduski przejmuje inny klub

Jak informuje portal legionisci.com, już wkrótce pierwszoligowy kobiecy klub SWD Wodzisław Śląski może zażegnać problemy finansowe. Wszystko dzięki prezesowi Legii Warszawa, Dariuszowi Mioduskiemu.

Szymon Michalski
Szymon Michalski
Dariusz Mioduski PAP / Rafał Guz / Na zdjęciu: Dariusz Mioduski
Lada moment SWD Wodzisław Śląski przejdzie w ręce Legii Warszawa. To efekt problemów finansowych kobiecego klubu piłkarskiego.

Temat ten nie jest niczym nowym. Głośniej o tym zrobiło się w sierpniu bieżącego roku, gdy prezes Legii Dariusz Mioduski zaoferował pomoc SWD. Dzięki temu klub przystąpił do rozgrywek ligowych.

" (...) SWD Wodzisław Śląski zgłasza gotowość przystąpienia do rozgrywek na centralnym szczeblu seniorskim. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia właściciela i Prezesa Legii Warszawa Dariusza Mioduskiego, którego pomoc gwarantuje naszemu klubowi możliwość dalszego funkcjonowania - napisano w oświadczeniu klubu w sierpniu.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: poznaliśmy bramkę roku?! Fenomenalny gol piłkarki

"Wydawało się, że Klub SWD Wodzisław Śląski po licznych ciosach już się nie podniesie i zrezygnuje z ligowych zmagań. W tej absolutnie kryzysowej sytuacji nieoceniona pomoc ze strony Pana Dariusza Mioduskiego pozwoliła nam mieć nadzieję, że w rundzie jesiennej, obchodząc 10-lecie istnienia klubu, SWD dalej będzie cieszył swą grą kibiców i fanów piłki kobiecej. I tak się stanie" - dodano.

Choć SWD Wodzisław Śląski przystąpił do rozgrywek I ligi, to jednak okazał się czerwoną latarnią. Wszystkie dziewięć spotkań kończyły się porażkami. Pod koniec października w klubie doszło do ważnych roszad. Do Śląskiego Związku Piłki Nożnej wpłynęło pismo SWD, w którym "zarząd poinformował o planowanym zbyciu na rzecz spółki Legionistki sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy Łazienkowskiej 3 sekcji piłki nożnej kobiet".

Dodajmy, że właścicielem wspomnianej spółki Legionistka jest właśnie Dariusz Mioduski. Przypomnijmy też, że Legia obecnie ma już swoją kobiecą drużynę. Legia Ladies występuje w III lidze.

Zobacz także:
Wyszło na jaw, co zrobili piłkarze Barcelony
Surowa kara dla polskiego piłkarza

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×