Argentyna - Polska. Koszmar w 12. sek. Tylko zobacz, co zrobili nasi

Reprezentacja Polski do lat 17 pożegnała się z mistrzostwami świata w Indonezji w kiepskim stylu. Biało-Czerwoni stracili cztery bramki w meczu z Argentyńczykami. Wyjątkowo bolesny dla naszych piłkarzy był początek drugiej połowy.

Rafał Smoliński
błąd Polaków kosztował ich utratę drugiej bramki Twitter / sport_tvppl / Na zdjęciu: błąd Polaków kosztował ich utratę drugiej bramki
W ramach mistrzostw świata do lat 17 reprezentacja Polski przegrała z Japonią 0:1 i doznała porażki z Senegalem 1:4. W piątek Biało-Czerwoni zmierzyli się z Argentyńczykami w ostatnim meczu fazy grupowej i ulegli im zdecydowanie 0:4.

Albicelestes górowali nad Biało-Czerwonymi, którzy nie ustrzegli się błędów. W pierwszej połowie po zamieszaniu w polu karnym bramkę dla Argentyńczyków zdobył Thiago Laplace.

Koszmarnie dla Polaków rozpoczęła się druga połowa. Zaraz po wznowieniu ze środka boiska nasi piłkarze oddali futbolówkę rywalom, a ci przeprowadzili błyskawiczną kontrę.

Podanie otrzymał Agustin Ruberto. Groźny napastnik znalazł sobie miejsce w polu karnym i płaskim strzałem pokonał Michała Matysa. Trafienie na 2:0 podcięło skrzydła naszych piłkarzom i trudno się temu dziwić.

Argentyńczycy zdobyli jeszcze w drugiej połowie dwie bramki. Najpierw na 3:0 podwyższył Ian Subiabre. Następnie wynik meczu ustalił na 4:0 Santiago Lopez. Otrzymał on dobre podanie, wygrał pojedynek biegowy z obrońcą i zmusił Matysa do kapitulacji.