Legenda dała wskazówkę Lewandowskiemu. "Ma odpowiednie cechy"

Eric Abidal pojawił się w Polsce i oczywiście nie mógł uniknąć pytań o Roberta Lewandowskiego. Zdaniem byłego piłkarza FC Barcelony, 35-latek w przyszłości mógłby poradzić sobie w innej roli.

Rafał Szymański
Rafał Szymański
Eric Abidal Getty Images / Matthias Hangst / Na zdjęciu: Eric Abidal
Kapitan reprezentacji Polski ma już 35 wiosen na karku, a jego kontrakt z FC Barceloną, obowiązujące do połowy 2026 roku. Nie wiadomo, jaki doświadczony zawodnik ma plan na życie po zakończeniu kariery.

Do tej kwestii odniósł się Eric Abidal. Były piłkarz i dyrektor sportowy Katalończyków był specjalnym gościem w Warszawie na VI Kongresie Sport Biznes Polska i został zapytany o przyszłość Roberta Lewandowskiego.

Francuz nie ma żadnych wątpliwości, że Lewandowski mógłby być dobrym dyrektorem sportowym. Słowa Abidala cytował kataloński "Sport".

- Ma lepszą karierę ode mnie, więc powinno być mu łatwiej. Ma odpowiednie cechy do bycia dyrektorem sportowym i uważam, że poradziłby sobie nie tylko w Polsce, ale w całej Europie - skomentował.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: latający Manuel Neuer. To robi wrażenie!

Abidal nie szczędził komplementów pod adresem gwiazdy FC Barcelony. Legenda "Blaugrany" ceni przede wszystkim profesjonalizm napastnika. Pomimo upływających lat, Lewandowski nadal jest jednym z najlepszych piłkarzy globu, jeśli chodzi o pozycję numer "dziewięć".

- Robert jest jednym z najlepszych graczy na świecie i ma ogromne doświadczenie. Rozumie grę, nie boi się trudnych wyzwań. Organizacje narodowe lub kluby zawsze chcą mieć takich ludzi, a Lewandowski mógłby przekazać wiedzę, którą zdobył przez lata. Wie, co znaczy ciężko trenować i rywalizować na najwyższym poziomie. Jest przykładem profesjonalnego sportowca - zaznaczył.

Czytaj więcej:
Dawny podopieczny o Brzęczku. "Euro 2020 zostało mu zabrane"
To może być rewolucja. Xavi ujawnił plany FIFA

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Lewandowski byłby dobrym dyrektorem sportowym?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×