Liga Mistrzów: pięć goli w Manchesterze, starcie Man City z RB Lipsk nie zawiodło

W spotkaniu 5. kolejki grupy G Ligi Mistrzów 2023/2024 zespół Manchesteru City chociaż przegrywał u siebie z RB Lipsk już 0:2, ostatecznie zwyciężył 3:2. Natomiast Young Boys Berno ograł Crvenę Zvezdę Belgrad 2:0.

Tomasz Rosiński
Mohamed Simakan (z lewej) i Erling Haaland (z prawej) PAP/EPA / ADAM VAUGHAN / Na zdjęciu: Mohamed Simakan (z lewej) i Erling Haaland (z prawej)
Wtorkowe starcie na Etihad Stadium w Manchesterze zapowiadało się bardzo ciekawie, ale już przed nim ekipy The Citizens i RB Lipsk zapewniły sobie awans do 1/8 finału LM.

Zespół z Lipska chciał się zrewanżować Man City za porażkę u siebie 1:3 i od początku rywalizacji stawiał mocny opór rywalowi. Goście w tej konfrontacji wyszli na prowadzenie w 13. minucie. Wówczas bramkarz Janis Blaswich zagrał długie podanie, Lois Openda uporał się z Manuelem Akanjim i po chwili pewnym, płaskim uderzeniem przy słupku pokonał Stefana Ortegę.

Podopieczni Marco Rose nie zamierzali zwalniać tempa i w 33. minucie zadali gospodarzom drugi cios. Wtedy to Openda przejął futbolówkę w okolicy linii środkowej boiska i popędził z nią na bramkę mistrza Anglii, a po chwili skompletował dublet. Asystę w tej akcji zaliczył Xavi Simons.

Zaskoczeni takim obrotem spraw zawodnicy prowadzeni przez trenera Pepa Guardiolę po zmianie stron zabrali się za odrabianie strat i w 55. minucie strzelili gola kontaktowego. Erling Haaland otrzymał znakomite, prostopadłe podanie od Phila Fodena i wpakował piłkę do siatki.

Nie minął kwadrans, a na tablicy świetlnej pojawił się remis 2:2. Foden po ładnej akcji do asysty dorzucił bramkę.

To nie był koniec emocji podczas tej batalii, gdyż Manchester City w samej końcówce dopiął swego i za sprawą Juliana Alvareza zapewnił sobie triumf w tym spotkaniu.

W innym meczu tej grupy drużyna Young Boys po samobójczym trafieniu Kosty Nedeljkovicia oraz bramce Lewina Bluma pokonała przed własną publicznością Crvenę Zvezdę 2:0.

3:2 - Julian Alvarez 87'

Young Boys Berno - Crvena Zvezda Belgrad 2:0 (2:0) 1:0 - Kosta Nedeljković 8' (sam.) 2:0 - Lewin Blum 29'