Probierz może zacierać ręce. Zobacz super bramkę Buksy

Adam Buksa został bohaterem Antalyasporu w meczu ligowym z Hataysporem. Reprezentant Polski zdobył dwa gole i zapewnił swojej drużynie remis.

Piotr Bobakowski
gol Adama Buksy w lidze tureckiej Twitter / twitter.com/Golsuperlig10 / Na zdjęciu: gol Adama Buksy w lidze tureckiej
Adam Buksa ostatnio znajduje się w świetnej formie na tureckich boiskach. Polski napastnik Antalyasporu w piątkowym meczu wyjazdowym z Hataysporem (3:3) w ramach 14. kolejki Super Lig strzelił dwie bramki.

27-letni Buksa w 88. minucie ustalił wynik meczu na Mersin Stadyumu (pewnie wykonał rzut karny). Wcześniej - w 57. minucie spotkania - wyprowadził swój zespół na prowadzenie (2:1).

Akcję bramkową przeprowadził Bunyamin Balci. Obrońca gości znakomicie dośrodkował piłkę w pole karne rywali. Na siódmym metrze piłkę dopadł Buksa, który efektownym strzałem posłał futbolówkę do siatki (patrz wideo poniżej).

Dla Polaka, który w sezonie 2023/24 przebywa na wypożyczeniu w Antalyasporze z francuskiego RC Lens, to gole nr 5. i 6. w rozgrywkach ligi tureckiej (w 12 meczach). Forma strzelecka Buksy może napawać optymizmem przed marcowymi barażami Euro 2024 reprezentacji Polski.

Zobacz skrót meczu i drugi gol Buksy, który Polak strzelił z rzutu karnego (od 04:45).