Grał w Ekstraklasie, został posłem. Mamy oświadczenie majątkowe

Rafał Siemaszko to nowy człowiek w polskim Sejmie. Pojawiło się już oświadczenie majątkowe byłego piłkarza. Dzięki temu poznaliśmy m.in. jego zarobki i oszczędności.

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Rafał Siemaszko Getty Images / Foto Olimpik/NurPhoto/sejm.gov.pl / Na zdjęciu: Rafał Siemaszko
W nowej kadencji Sejmu nie brakuje ludzi sportu. Podczas niedawnych wyborów tylko jeden przedstawiciel środowiska piłkarskiego zyskał tak duże poparcie, że dziś zasiada w ławach sejmowych. To Rafał Siemaszko, który przez wiele lat grał w Arce Gdynia, a w PKO Ekstraklasie rozegrał 104 mecze.

Każdy poseł ma obowiązek złożyć oświadczenie majątkowe. Siemaszko oczywiście to zrobił, a dzięki temu wyborcy mogą się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy na temat 37-latka.

Na początek mamy rubrykę "zasoby pieniężne". Siemaszko w momencie składania oświadczenia miał 30 tys. złotych oszczędności oraz papiery wartościowe wyceniane na 6388,86 zł. Nie wykazał z kolei żadnych oszczędności w walucie obcej.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: co za talent! Miss Euro szokuje umiejętnościami

Były zawodnik Arki nie posiada domu, ale ma mieszkanie własnościowe o powierzchni 48,32 m. Jego wartość to 400 tys. zł. Następnie wykazał, że ma 100 akcji w Football Club Sp. z o.o, ale z tego tytułu nie osiągnął żadnego dochodu.

37-latek musiał także wykazać zarobki za 2022 rok. Z tytułu umowy o pracę jego łączny przychód wyniósł 61 620 zł, a dochód to 58 620 zł. Miał także umowę o współpracy, która dała mu przychód 17 088 zł i dochód w wysokości 13 670 zł.

Siemaszko wykazał także, że jest właścicielem dwóch samochodów osobowych. To Kia Sportage z 2017 roku oraz Renault Megane z 2018 roku.

77 tys. zł emerytury. To nic przy tym, ile zarobił w rok jako prezes >>
Nie uwierzysz! Za tyle stawia dom posłanka na Sejm >>

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×