Okrutne wybudzenie ze snu. Francuzi bez taryfy ulgowej dla Polaka

Nadszedł kres świetnej passy Marcina Bułka, a wraz z nim skończyła się dobra prasa dla polskiego bramkarza. Francuskie media widzą w nim jednego z winnych porażki Nice z Nantes (0:1).

Maciej Kmita
Marcin Bułka skapitulował po 748 minutach Getty Images / Jonathan Moscrop / Marcin Bułka skapitulował po 748 minutach
Marcin Bułka po raz ostatni skapitulował 15 września. Nie puścił gola w żadnym z 8 ostatnich meczów Nice i był najdłużej niepokonanym bramkarzem w tym sezonie, biorąc pod uwagę pięć najmocniejszy lig w Europie.

Jego passa dobiegła końca w sobotnim spotkaniu z Nantes (0:1). Polaka w 25. minucie pokonał Florent Mollet. Po strzale z 12 metrów Bułka odbił piłkę wprost pod jego nogi Molleta, a ten skorzystał z prezentu i z bliska uderzył mocno pod poprzeczkę.

"Marcin Bulka stracił swojego pierwszego gola w 748 minucie. Po obronie pierwszego strzału nie mógł nic zrobić, aby uchronić zespół przed stratą bramki" - zauważono w football365.fr. Inne francuskie media mają odmienne zdanie.

"Pomimo kilku interwencji nie rozegrał swojego najlepszego meczu. Może być winiony za stratę gola. Poza tym mógł podarować Mosesowi gola po swoim błędzie" - czytamy w hommedumatch.fr. Ten portal ocenił jego występ na 4,5. To najgorsza nota w zespole. Równie słabą otrzymało jeszcze tylko dwóch piłkarzy Nice.

"W pierwszej połowie nie miał wiele pracy, ale mimo to skapitulował po strzale Molleta, któremu odbił piłkę wprost pod nogi. W drugiej połowie raz uratowała go poprzeczka, a raz udało mu się uniknąć gola-wpadki" - pisze maxifoot.fr. Od tej redakcji dostał "5", podczas gdy trzech innych zawodników Nice otrzymało "4".

Surowe dla Polaka były też oceniające na podstawie analizy danych algorytmy whoscored.com (6,3)i sofascore.com (6,7). W obu otrzymał drugą najniższą notę w zepsole. Słabiej oceniony został tylko napastnik Evann Guessand (6,1 i 6,4).

Statystyki indywidualne Bułki w tym sezonie nadal jednak wyglądają imponująco. 24-latek nie dał się pokonać w 10 z 14 występów, a w pozostałych skapitulował łącznie tylko pięć razy. Wciąż ma realną szansę na pobicie rekordu Ligue 1 pod względem liczby czystych kont w jednym sezonie (21).

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Marcin Bułka pobije rekord Ligue 1 pod względem liczby czystych kont w jednym sezonie?