Znamy drugiego półfinalistę KMŚ. Kosztowne pudło Benzemy z rzutu karnego

W piątek wyłoniony został ostatni półfinalista Klubowych Mistrzostw Świata, które odbywają się w Arabii Saudyjskiej. Al Ahly pokonało w ćwierćfinale Al-Ittihad (3:1). Przy stanie 0:1 rzutu karnego nie wykorzystał Karim Benzema.

Tomasz Janiszewski
Karim Benzema (z lewej) i Rodri PAP/EPA / DAVID RAWCLIFFE / Na zdjęciu: Karim Benzema (z lewej) i Rodri
Prowadzona przez Marcela Kollera potęga afrykańskiego futbolu klubowego była rozstawiona w ćwierćfinale grudniowych Klubowych Mistrzostw Świata. Z kolei zespół saudyjski, którym od kilku tygodni dowodzi Marcelo Gallardo i który uczestniczy w turnieju z uwagi na rolę gospodarza, we wtorek pokonał w spotkaniu eliminacyjnym nowozelandzkie Auckland City (3:0).

To piątkowe od początku było raczej wyrównane, jednak w pierwszej połowie to triumfatorzy tegorocznej Afrykańskiej Ligi Mistrzów z Egiptu wyszli na prowadzenie po strzale Aliego Maaloula z rzutu karnego, do którego stwierdzenia potrzebna była analiza VAR.

Weryfikacja potrzebna była także, by przyznać "jedenastkę" Saudyjczykom jeszcze przed przerwą, lecz Karim Benzema nie zamienił jej na gola. Mohamed El Shenawy obronił jego strzał. Wcześniej bramkarz Al Ahly w świetnym stylu zapobiegł bramce po uderzeniu Romarinho.

Al-Ittihad starało się atakować w drugiej połowie, lecz bezskutecznie. Chwilę po strzale w słupek Faisala Al Ghamdiego padł drugi gol dla rywali, a po kilku minutach kolejny. Saudyjczycy, w których barwach grają też m.in. N'Golo Kante i Fabinho, byli już na kolanach. Czerwona kartka Anthony'ego Modeste'a ze strony Egipcjan, którą zobaczył zaledwie trzy minuty po wejściu na plac gry, zmieniła jedynie tyle, że Benzema za moment trafił na otarcie łez.

W półfinale Al Ahly zagra z brazylijskim Fluminense Rio de Janeiro. Mecz odbędzie się w poniedziałek. W drugim pojedynku tej fazy Urawa Red Diamonds prowadzona przez Macieja Skorżę zmierzy się z Manchesterem City. To spotkanie zaplanowano na wtorek.

Al Ahly Kair - Al-Ittihad FC 3:1 (1:0)

1:0 - Ali Maaloul 21' (rzut karny)
2:0 - Hussein El Shahat 59'
3:0 - Emam Ashour 62'
3:1 - Karim Benzema 90+2'

Trener Atalanty bezlitosny. "Spodziewałem się więcej po Rakowie"
Zaskakująca opinia piłkarza Rakowa. "Atalanta nas wcale nie zdominowała"