Ronaldo nie zwalnia tempa. Tak zakończył 2023 rok [WIDEO]

Cristiano Ronaldo zakończył rok kalendarzowy tak, jak przystało na najlepszego strzelca w minionych miesiącach. Filar Al-Nassr ustalił rezultat spotkania ligowego z Al-Taawon na 4:1.

Rafał Szymański
gol Ronaldo Twitter / Roshn Saudi League / Na zdjęciu: gol Ronaldo
W pierwszej połowie spotkania zapachniało niespodzianką. Worek z bramkami rozwiązał były zawodnik Wisły Kraków. Ashraf El Mahdioui zmarnował rzut karny, ale zrehabilitował się błyskawicznie.

Drużyna Al-Nassr odrobiła jednobramkową stratę i wyszła na prowadzenie jeszcze przed przerwą. Bramki w barwach gości zdobyli piłkarze znani z europejskich boisk, a więc Marcelo Brozović oraz Aymeric Laporte. Pięć minut po wznowieniu gry swoją obecność na murawie zaznaczył Otavio.

Cristiano Ronaldo przebywał na boisku od pierwszego gwizdka i dopiero w doliczonym czasie gry pokazał próbkę swoich umiejętności. Seko Fofana dośrodkował w kierunku Portugalczyka, który wygrał pojedynek powietrzny, po czym silnym strzałem głową znalazł drogę do siatki. Al-Nassr zwyciężyło 4:1 z niżej notowanym rywalem.

Tym samym Ronaldo z 54 golami w dorobku został najskuteczniejszym piłkarzem świata w 2023 roku. 38-latek wyprzedził takie gwiazdy jak Kylian Mbappe czy Harry Kane - obaj zanotowali po 52 trafienia.

Ronaldo ma zamiar być równie skuteczny w nadchodzących miesiącach. - Być być królem strzelców w 2024 roku - zadeklarował w pomeczowym wywiadzie dla "SSC TV".

Al-Taawon - Al-Nassr 1:4 (1:2)
1:0 - Ashraf El Mahdioui 13'
1:1 - Marcelo Brozović 26'
1:2 - Aymeric Laporte 35'
1:3 - Otavio 50'
1:4 - Cristiano Ronaldo 90+2'