Puchar Anglii: Krystian Bielik może świętować. Awans Birmingham City po dramatycznej końcówce

Krystian Bielik zagra w 1/16 finału Pucharu Anglii. Birmingham City Polaka w dramatycznych okolicznościach pokonało u siebie Hull City 2:1.

Szymon Mierzyński
Krystian Bielik WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Krystian Bielik
6 stycznia obie ekipy (występujące na co dzień w The Championship, czyli na 2. poziomie rozgrywkowym) spotkały się na stadionie "Tygrysów" i padł tam remis 1:1. Konieczna była zatem powtórka z zamianą gospodarza.

W niej lepiej wystartowali goście, którzy prowadzili po bramce Jasona Lokilo. Podopieczni Steve'a Spoonera pokazali jednak charakter i w drugiej połowie całkowicie odwrócili losy rywalizacji. Wyrównał Jay Stansfield, a gola na wagę awansu zdobył w doliczonym czasie Koji Miyoshi.

Krystian Bielik wyszedł w podstawowym składzie Birmingham City i spędził na boisku 90 minut. Biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, był to dla niego 25. mecz w sezonie 2023/2024.

W 1/16 finału zespół Polaka będzie miał trudniejsze zadanie, bowiem zagra na wyjeździe z liderem The Championship i głównym faworytem do awansu - Leicester City. To starcie zaplanowano w sobotę 27 stycznia o godz. 16.00.

Ciekawie było też w innych powtórzonych meczach III rundy. W potyczce Wolverhampton Wanderers z Brentfordem doszło do dogrywki, po której "Wilki" zwyciężyły 3:2.

Birmingham City - Hull City 2:1 (0:1)
0:1 - Jason Lokilo 12'
1:1 - Jay Stansfield 66'
2:1 - Koji Miyoshi 90+4'

Wolverhampton Wanderers - Brentford FC 2:2 (1:1, 2:2)

1:2 - Chiedozie Ogbene 58'

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy w 1/16 finału Birmingham City wyeliminuje Leicester City?