Villarreal wciąż zawodzi. Przełamanie Osasuny

Piłka nożna jest nieprzewidywalna. Villarreal kilka tygodni temu pokonał na wyjeździe FC Barcelonę, ale o dłuższym przełamaniu mowy nie ma. Piłkarze Żółtej Łodzi Podwodnej wciąż mają problemy z wygrywaniem.

Michał Piegza
Piłkarze Villarrealu mogą odczuwać frustrację PAP/EPA / PAP/EPA/L. Rico / Piłkarze Villarrealu mogą odczuwać frustrację
W La Lidze trwa 24. kolejka. Wciąż problemy z wygrywaniem mają zawodnicy Villarrealu. Piłkarze Żółtej Łodzi Podwodnej kilka tygodni temu pokonali na Stadionie Olimpijskim FC Barcelonę 5:3.

Wszystko miało ruszyć. Tymczasem piłkarze Villarrealu wprawdzie meczów nie przegrywają, ale wciąż mają problemy z wygrywaniem. W sobotę zremisowali na wyjeździe z Deportivo Alaves. To gracze beniaminka otworzyli wynik, Villarreal wyrównał jeszcze przed przerwą.

Do niespodzianki doszło w San Sebastian. Zmęczony grą w półfinale Pucharu Króla Real Sociedad przegrał u siebie z Osasuną Pampeluna 0:1. Dla gości, którzy jedynego gola w potyczce zdobyli w 49. minucie, było to pierwsze zwycięstwo od trzech kolejek.

Po kolejne trzy punkty sięgnął zespół Las Palmas. Beniaminek La Ligi pokonał sąsiada z tabeli Valencię i zrównał się z rywalem punktami. Decydująca dla losów gry była końcówka. Wówczas gospodarze zdobyli dwie bramki.

Deportivo Alaves - Villarreal CF 1:1 (1:1)
1:0 - Omorodion 25'
1:1 - Cuenca 42'

Real Sociedad - Osasuna Pampeluna 0:1 (0:0)
0:1 - Budimir 49'

UD Las Palmas - Valencia CF 2:0 (0:0)
1:0 - Suarez 89'
2:0 - Cardona 90+5'