Dramat Mallorki. Real Sociedad grał do końca

W meczu Mallorki z Realem Sociedad losy potyczki rozstrzygnęły się dopiero w doliczonym czasie. Goście wygrali 2:1 po bramce Mikela Merino.

Michał Piegza
Mike Merino zdobył dla Realu Sociedad zwycięską bramkę PAP/EPA / PAP/EPA/CATI CLADERA / Mike Merino zdobył dla Realu Sociedad zwycięską bramkę
Piłkarze Mallorki i Realu Sociedad w lutym zagrają ze sobą trzykrotnie. Na początku miesiąca zespoły zmierzyły się w pierwszym meczu półfinałowym Pucharu Króla. Gole w potyczce nie padły.

W niedzielę drużyny zmierzyły siły w La Lidze. W tabeli w lepszej sytuacji jest zespół San Sebastian, który walczy o awans do europejskich pucharów poprzez rozgrywki Primera Division.

Z kolei gospodarze w tabeli zajmują 14. miejsce, ale przewagę nad strefą spadkową mają siedmiopunktową.

Potyczka świetnie rozpoczęła się dla Mallorki, która od 4. minuty prowadziła. Goście wyrównali w 28. minucie za sprawą Takefusy Kubo.

Wydawało się, że potyczka zakończy się podziałem punktów. W doliczonym czasie Mike Merino zapewnił Realowi Sociedad trzy punkty. Gospodarze szansę na rehabilitację będą mieli 27 lutego, kiedy w San Sebastian odbędzie się rewanżowe spotkanie półfinałowe Pucharu Króla.

RCD Mallorca - Real Sociedad 1:2 (1:1)
1:0 - Sanchez 4'
1:1 - Kubo 28'
1:2 - Merino 90+3'

Real Betis - Deportivo Alaves 0:0