Jakub Piotrowski i ekipa z La Ligi poza pucharami

Ludogorec Razgrad nie podbił ani Ligi Mistrzów, ani Ligi Europy, ani Ligi Konferencji Europy. W czwartek zespół Jakuba Piotrowskiego przegrał 0:1 z Servette Genewa i odpadł z pucharów. Nie ma w nich również Realu Betis.

Jakub Piotrowski w meczu Ludogorca Razgrad z Servette Genewa PAP/EPA / Wassil Donew / Jakub Piotrowski w meczu Ludogorca Razgrad z Servette Genewa
Jakub Piotrowski ponownie wyprowadził Ludogorca Razgrad na boisko jako kapitan. Mistrz Bułgarii zremisował bezbramkowo w pierwszym meczu na wyjeździe z Servette Genewa.

W rewanżu miało być z górki, tymczasem Ludogorec stracił czujność już w 6. minucie. Timothe Cognat strzelił na 1:0 pierwszego gola w dwumeczu. Około półtorej godziny później okazało się, że również ostatniego, a zespół Piotrowskiego nie potrafił na niego odpowiedzieć.

Dinamo Zagrzeb przypomniało sobie o udanych przygodach w europejskich pucharach i rozpoczęło dwumecz z Realem Betis od zwycięstwa 1:0 w Sewilli. Real nie zamierzał jednak łatwo oddać pola zespołowi z Chorwacji i na Stadionie u Maksimiru zdobył prowadzenie 1:0 uderzeniem Cedrica Bakambu. Rywalizacja o awans rozpoczęła się na swój sposób od początku, a Dinamo ponownie było o krok bliżej celu dzięki strzałowi na 1:1 Takuro Kaneko w 60. minucie. Tym razem klub z La Ligi już nie odpowiedział.

Rywalizacja FK Bodo/Glimt z Ajaksem miała pasjonujący przebieg. Drużyna z Norwegii prowadziła w Amsterdamie 2:0 i wydawała się być na prostej drodze do awansu. Nagle Ajax doprowadził do remisu 2:2 w doliczonym czasie, a od 34. minuty rewanżu i strzału Stevena Berghuisa, bliżej awansu był klub z Holandii. Po jeszcze dwóch golach i dwóch czerwonych kartkach Ajax wygrał w Skandynawii 2:1, a decydującego gola na miarę awansu strzelił Kenneth Taylor w 114. minucie.

Faza play-off Ligi Konferencji Europy:

Ludogorec Razgrad - Servette Genewa 0:1 (0:1)
0:1 - Timothe Cognat 6'

Pierwszy mecz: 0:0. Awans: Servette Genewa

Dinamo Zagrzeb - Real Betis 1:1 (0:1)
0:1 - Cedric Bakambu 39'
1:1 - Takuro Kaneko 60'

Pierwszy mecz: 1:0. Awans: Dinamo Zagrzeb

FK Bodo/Glimt - Ajax 1:2 pd. (0:1, 1:1, 1:1)
0:1 - Steven Berguis 34'
1:1 - Patrick Berg 83'
1:2 - Kenneth Taylor 114'

Pierwszy mecz: 2:2. Awans: Ajax

Oglądaj mecz Real Betis - Sevilla FC na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Ludogorec Razgrad rozczarował w europejskich pucharach?