Długa noc w Rzymie. Wszystko zakończył strzał Nicoli Zalewskiego

AS Roma pozostaje w Lidze Europy. Rozstrzygnęła dwumecz z Feyenoordem Rotterdam w konkursie rzutów karnych, a strzelcem ostatniej jedenastki był Nicola Zalewski. Awansowali również Sporting, Sparta Praga oraz Olympique Marsylia.

Nicola Zalewski Twitter / AS Roma / Na zdjęciu: Nicola Zalewski
Rywalizacja AS Romy z Feyenoordem Rotterdam rozpoczęła się remisem 1:1 w Holandii. Ten wynik teoretycznie dawał większą szansę na awans Giallorossim, ale sytuacja zmieniła się dość wcześnie w rewanżu. Santiago Gimenez pokonał strzałem na 1:0 Milego Svilara, co oznaczało, że AS Roma raz jeszcze musiała gonić przeciwnika. W jej jedenastce zabrakło Nicoli Zalewskiego, którego włoskie media krytykowały za grę w Rotterdamie.

W 15. minucie rzymianie doprowadzili do remisu 1:1, a bramka Lorenzo Pellegriniego była całkiem efektowna. Reprezentant Włoch dostał podanie od Stephana El Shaarawy'ego blisko linii pola karnego i pokonał bramkarza Feyenoordu technicznym strzałem w kierunku okienka bramki. Od tego momentu na Stadio Olimpico była powtórka wyniku sprzed tygodnia.

Skoro przez kwadrans padły dwa gole, to widzowie mogli oczekiwać na strzelecki festiwal na Stadio Olimpico. Nic takiego jednak nie wydarzyło się i po 90 minutach sędzia Jesus Gil Manzano przedłużył wieczór w Rzymie o dogrywkę. W niej pojawił się Nicola Zalewski, który był zmiennikiem Stephana El Shaarawy'ego. Także Polak nie przeprowadził akcji bramkowej i o awansie zdecydował konkurs rzutów karnych. W nim AS Roma wygrała 4:2, a ostatnią jedenastkę wykorzystał Nicola Zalewski.

Łukasz Łakomy był poza składem Young Boys Berno ze Sportingiem. Drużyna ze Szwajcarii miała małą szansę na awans przed rewanżem, ponieważ zdążyła już ponieść porażkę 1:3 ze Sportingiem u siebie. Nie minął kwadrans rewanżu, a zespół z Portugalii dorzucił jeszcze jednego gola Viktora Gyokeresa do zaliczki. W drugiej połowie był dwa rzuty karne - Sporting nie wykorzystał swojego, Young Boys wykorzystali, więc na pożegnanie z pucharami zremisowali 1:1.

Z awansu na własnym stadionie cieszyli się piłkarze Sparty Praga oraz Olympique Marsylia. Czeski zespół pokonał 4:1 Galatasaray Stambuł i z nawiązką odrobił jednobramkową stratę poniesioną nad Bosforem. Z kolei przedstawiciel Ligue 1 wygrał 3:1 z Szachtarem Donieck.