Polski napastnik nie przestaje strzelać na Cyprze. Kolejne dwa trafienia

Omonia Nikozja pokonała w ćwierćfinale pucharu Cypru AEZ Zakakiou 3:1. Dwie bramki dla zwycięzców zdobył Mariusz Stępiński.

Artur Karaszewski
Mariusz Stępiński (po prawej) WP SportoweFakty / Michał Dominik / Na zdjęciu: Mariusz Stępiński (po prawej)
Mariusz Stępiński występuje na Cyprze od sierpnia 2021 roku. Trafił do tego kraju przechodząc z Hellasu Werona do Arisu Limassol. Pod koniec stycznia bieżącego roku polski piłkarz kolejny raz zmienił pracodawcę.

Napastnik podpisał kontrakt z Omonią Nikozja. Z nowym klubem związał się umową do 31 maja 2026 roku. Po zmianie barw klubowych czterokrotny reprezentant Polski imponuje skutecznością. Nie inaczej było w środowym meczu pucharu Cypru.

Zespół polskiego atakującego pokonał AEZ Zakakiou 3:1, a Stępiński dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Polak trafił do siatki rywali w 29. i w 41. minucie spotkania. Gospodarze schodzili na przerwę z trzybramkowym prowadzeniem.

Po przerwie gości stać było tylko na zdobycie honorowej bramki i zmniejszenie rozmiarów porażki. Stępiński zagrał w siedmiu meczach Omonii, w których zdobył pięć bramek i zaliczył asystę.

Omonia jest zdobywcą krajowego pucharu z zeszłego sezonu i zajmuje obecnie 5. lokatę w tabeli. Do liderującego APOEL-u Nikozja traci dziesięć punktów.