Zmiana po 26 latach?! Barcelona rozważa drastyczny krok

FC Barcelona od 26 lat współpracuje z marką Nike, która była sponsorem technicznym i produkowała klubowe koszulki. To jednak może się wkrótce zmienić. Blaugrana chce zdecydować się na nietypowe rozwiązanie.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
FC Barcelona Getty Images / Eric Alonso / Na zdjęciu: FC Barcelona
To może być historyczna decyzja. Po 26 latach współpracy FC Barcelona może zerwać umowę i sama zająć się produkcją koszulek. To byłoby nietypowe rozwiązanie w świecie futbolu. Jak informuje kataloński dziennik "Sport", władzom trudno jest kontynuować współpracę z amerykańską marką i dlatego chcą postawić na własną markę.

Decyzja ma zapaść w ciągu kilku najbliższych dni. Umowa z Nike obowiązywała od 1998 roku. Od tego czasu była ona kilka razy zmieniana i przedłużana, a obecna wersja obowiązuje do 30 czerwca 2028 roku. Jednak coraz więcej wskazuje na to, że współpraca zakończy się przed czasem.

Duże zainteresowanie ubieraniem FC Barcelony przejawia Puma, która oferuje ponad 100 milionów euro na sezon. Dla porównania, Nike oferuje około 15 mln euro. I dlatego Barca rozważa zmianę w temacie produkcji koszulek.

W ostatnich tygodniach władze FC Barcelony negocjowały z Nike, ale obie strony nie doszły do porozumienia. Dlatego kataloński klub jest najbliżej tego, by samemu produkować koszulki meczowe. Zajęłaby się tym spółka BLM, która już produkuje i dystrybuuje całą niesportową odzież klubu.

Ostateczna decyzja ma zostać podjęta w marcu. Klub czeka jeszcze na rozmowy z osobami zarządzającymi w Nike, ale nikt nie odczuwa optymizmu przed tymi negocjacjami. Wątpliwe jest to, że amerykańska firma zaakceptuje żądania Barcy.

Czytaj także:
Nagły zwrot ws. Xaviego? Laporta wysłał mu propozycję
Paul Pogba zabrał głos po dyskwalifikacji. "Jestem smutny i zszokowany"

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: ależ kontra! Wystarczyło tylko jedno podanie


Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×