The Championship: Southampton w grze o awans. Grał Bednarek

Southampton FC wciąż jest w grze o awans do Premier League. Święci pokonali Sunderland AFC 4:2. Całe spotkanie w barwach gospodarzy rozegrał Jan Bednarek.

Łukasz Witczyk
Jan Bednarek WP SportoweFakty / Kuba Duda / Na zdjęciu: Jan Bednarek
Sporo emocji dostarczył mecz pomiędzy Southampton FC i Sunderlandem AFC. Święci celują w awans do Premier League, ale po kilku ostatnich słabszych występach spadli na czwarte miejsce w tabeli. Z kolei Sunderland to ligowy średniak, który przegrał pięć ostatnich spotkań w The Championship. Fawoytem wydawali się zatem gospodarze.

I faktycznie Southampton świetnie rozpoczął ten mecz. Już w 9. minucie gospodarze objęli prowadzenie po golu Stuarta Armstronga. Jeszcze przed przerwą ten sam piłkarz podwyższył wynik, skutecznie egzekwując rzut karny. Tym samym do przerwy gospodarze mieli dwie bramki zaliczki.

Jednak po zmianie stron to Sunderland zadał cios. W 62. minucie piłkę do bramki rywali skierował Romaine Mundle. Kilka chwil później było już 2:2 za sprawą Jobe Bellinghama, czyli 18-letniego - młodszego - brata Jude Bellinghama.

Gdy wydawało się, że zwycięstwo wymknie się Świętym z rąk, to do ataku ruszył Joe Rothwell. Piłkarz gospodarzy w ciągu dwóch minut zadał dwa ciosy i Southampton odniosło ważne zwycięstwo w kontekście walki o awans do Premier League. Jan Bednarek rozegrał pełne 90 minut.

Mniej emocji było w starciu Millwall FC z Birmingham City. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 1:0, a gola na wagę wygranej w 90. minucie strzelił Japhet Tanganga. Bartosz Białkowski całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych gospodarzy. Krystian Bielik nie znalazł się w meczowej kadrze gości z powodu kontuzji pachwiny.