Bundesliga: Bayer się nie zatrzymuje. Wilki bez szans

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Lars Baron / Na zdjęciu: Florian Wirtz
Getty Images / Lars Baron / Na zdjęciu: Florian Wirtz

21 zwycięstwo w tym sezonie Bundesligi odniósł Bayer 04 Leverkusen. Tym razem Aptekarze rozprawili się z VfL Wolfsburg 2:0. Bayer nadal ma 10 punktów przewagi nad drugim w tabeli Bayernem Monachium.

Bayer 04 Leverkusen krok po kroku jest coraz bliżej mistrzostwa Niemiec. Bayern Monachium w tej kolejce błysnął formą, demolując 1.FSV Mainz 8:1. Aptekarze też odpowiedzieli zwycięstwem i w tabeli Bundesligi jest status quo. Bayer nad swoim najgroźniejszym rywalem w walce o tytuł ma 10 punktów przewagi.

W Leverkusen VfL Wolfsburg nie miał szans. W 37. minucie gospodarzom prowadzenie dał Nathan Tella. Wilki były całkowicie bezradne. W całym spotkaniu goście oddali tylko dwa strzały i jeden z nich był celny. Bayer dominował od pierwszej do ostatniej minuty i mógł wygrać zdecydowanie wyżej.

W końcówce spotkania Aptekarze jeszcze podwyższyli prowadzenie. Sposób na pokonanie bramkarza VfL Wolfsburg znalazł Florian Wirtz. W meczowej kadrze Wilków po raz kolejny zabrakło Jakuba Kamińskiego.

W innych sobotnich meczach Bundesligi zwycięstwa odniosły Eintracht Frankfurt i SC Freiburg. Pierwszy z tych zespołów u siebie pokonał TSG 1899 Hoffenheim 3:1. Z kolei ekipa z Fryburga na wyjeździe zwyciężyła z VfL Bochum 2:1.

Wyniki:

Bayer 04 Leverkusen - VfL Wolfsburg 2:0 (1:0) 1:0 - Nathan Tella 37' 2:0 - Florian Wirtz 86'

Eintracht Frankfurt - TSG 1899 Hoffenheim 3:1 (1:1) 0:1 - John Brooks 6' 1:1 - Robin Koch 32' 2:1 - Junior Dina Ebimbe 50' 3:1 - Mario Goetze 64'

VfL Bochum - SC Freiburg 1:2 (0:1) 0:1 - Maximilian Eggestein 36' 0:2 - Michael Gregoritsch 53' 1:2 - Ivan Ordets 62'