Saudyjski klub pisze historię. Rekordowa seria

Al-Hilal FC pewnie zmierza po mistrzowski tytuł. Pod względem liczby wygranych spotkań z rzędu saudyjska drużyna wyrównała rekord.

Rafał Szymański
piłkarze Al Hilal Getty Images / Yasser Bakhsh / Na zdjęciu: piłkarze Al Hilal
W pierwszej połowie piątkowego starcia Aleksandar Mitrović zmarnował rzut karny. Potem gospodarze sprawili niespodziankę i objęli prowadzenie dzięki bramce samobójczej autorstwa Aliego Al Bulayhiego. W ostatnich 25 minutach lider Saudi Pro League rozmontował jednak defensywę Al-Riyadh.

Na listę strzelców wpisali się kolejno: Ruben Neves, Michael i Mitrović, który zrehabilitował się, wykorzystując "jedenastkę". W ostatecznym rozrachunku podopieczni Jorge Jesusa odnieśli zwycięstwo 3:1 w spotkaniu wyjazdowym.

Al-Hilal FC wygrało 27 spotkanie ligowe z rzędu i jak zauważył portal flashscore.pl, wyrównało rekord futbolu pod tym względem. Taką samą liczbą zwycięstw w sezonie 2016/17 mógł pochwalić się walijski zespół New Saints FC.

Ekipa z Bliskiego Wschodu może stać się samodzielnym rekordzistą. 12 marca Al-Hilal FC zmierzy się z Al-Ittihad w Azjatyckiej Lidze Mistrzów, natomiast cztery dni później (16 marca) podejmie rywalizację z Damac FC.

Al-Riyadh - Al-Hilal FC 1:3 (0:0)
1:0 - Ali Al Bulayhi (s.) 52'
1:1 - Ruben Neves 66'
1:2 - Michael 75'
1:3 - Aleksandar Mitrović (k.) 90+3'