Ponad 10 godzin! Estończycy przełamali fatalną passę w Warszawie

Jeden strzelony gol na PGE Narodowym nic nie dał reprezentacji Estonii w czwartkowy wieczór, ale przynajmniej udało się przerwać niechlubną serię. To była pierwsza zdobyta bramka przez tę drużynę w meczu o stawkę od 680 minut.

Tomasz Galiński
reprezentacja Estonii PAP / Piotr Nowak / Na zdjęciu: reprezentacja Estonii
Nie mogła dziwić wściekłość Wojciecha Szczęsnego po końcowym gwizdku sędziego w meczu Polski z Estonią. Co prawda biało-czerwoni wygrali 5:1 i bardzo pewnie awansowali do finału baraży o awans na Euro 2024, ale chwilę po strzeleniu piątego gola w poczynania zespołu wkradło się rozluźnienie, przytrafiły się błędy i rywale zdobyli bramkę (ZOBACZ).

Szczęsny nie potrafił opanować emocji (----> WIĘCEJ), natomiast po meczu bronił go zarówno selekcjoner Michał Probierz, jak i zawodnicy. Oni w pełni rozumieli takie zachowanie, zwłaszcza że był to jedyny celny strzał Estonii w całym spotkaniu.

Jednocześnie była to wielka chwila dla Estończyków, bo strzelili gola w meczu stawkę po raz pierwszy od sześciu meczów. Czekali na to dokładnie 680 minut, czyli ponad dziesięć godzin.

0:2 ze Szwecją, 0:2 z Austrią, 0:2 z Azerbejdżanem, 0:5 z Belgią, 0:5 ze Szwecją, 0:3 z Belgią. Poprzednią bramkę Estonia zdobyła 17 czerwca 2023 roku w wyjazdowym meczu z Azerbejdżanem w grupie eliminacyjnej Euro 2024. Wtedy trafił Rauno Sappinen, teraz szczęśliwcem okazał się Martin Vetkal.

Oczywiście to tylko ciekawostka, bo w obu przypadkach nic to Estonii nie dało. W swojej grupie był to najsłabszy zespół i wywalczył jedynie punkt we wspomnianym już meczu z Azerbejdżanem (1:1). Pozostałe siedem spotkań kończyło się przegraną, a w całych eliminacjach udało się strzelić zaledwie dwa gole (przy 22 straconych).

W czwartek w Warszawie również nie udało się sprawić sensacji. Estonia zaprezentowała się tragicznie i wraca do domu z bagażem pięciu goli, choć spokojnie mogło być ich więcej.

Gwiazdor skrytykowany. "To był jeden ze słabszych piłkarzy na boisku"
Selekcjoner Estończyków nie krył rozczarowania. "Jesteśmy zawiedzeni wynikiem"