Termin FIFA nie mógł się zmarnować. W Europie zagrały m.in. Urugwaj, Kolumbia i Wybrzeże Kości Słoniowej

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Yoan Valat / Na zdjęciu: mecz Urugwaj - Wybrzeże Kości Słoniowej
PAP/EPA / Yoan Valat / Na zdjęciu: mecz Urugwaj - Wybrzeże Kości Słoniowej

Podczas gdy jedni walczyli o ostatnie przepustki na Mistrzostwa Europy, inni grali towarzysko. W Lens Urugwaj przegrał z Wybrzeżem Kości Słoniowej 1:2, a w Madrycie Kolumbia pokonała Rumunię 3:2.

Ze względu na to, że wielu piłkarzy reprezentacji Urugwaju czy Wybrzeża Kości Słoniowej na co dzień rywalizuje w ligach europejskich, federacje umówiły się na spotkanie towarzyskie w "połowie drogi", czyli we francuskim Lens. Zwycięsko z tego starcia wyszli iworyjczycy, którzy objęli prowadzenie po samobójczym golu Mathiasa Oliveiry w 9. minucie. Na początku ostatniego kwadransa wyrównał Federico Vinas, ale ostatnie słowo należało do "Słoni" i Guela Doue, który dał im zwycięstwo.

Także na neutralnym europejskim terenie zagrały drużyny Kolumbii i Rumunii. Areną zmagań był dom piłkarzy Atletico Madryt czyli Estadio Wanda Metropolitano. I tutaj kibice zobaczyli aż pięć bramek. W pierwszej połowie dwie dla ekipy z Ameryki Południowej autorstwa Jhonów - Cordoby i Ariasa. W 80. minucie prowadzenie podwyższył Yaser Asprilla. W końcówce Rumuni złapali kontakt dzięki golom Ianisa Hagiego oraz Florina Tanase, ale nie zdołali doprowadzić już do remisu.

Po sąsiedzku na stadionie w Broendby sparing zagrały Dania i Wyspy Owcze. Gospodarze wygrali 2:0 po bramkach Pierre'a-Emile'a Hoejbjerga oraz Mohameda Daramy'ego. A skoro jesteśmy w Skandynawii, to tam Norwegowie zmierzyli się ze Słowakami. Padł remis 1:1, choć miejscowi od 18. do 87. minuty prowadzili dzięki trafieniu Alexandra Sorloth. Wyrównał w końcówce były gracz Legii Warszawa - Ondrej Duda.

Sparowali również Czesi, którzy pokonali Armenię 2:1, choć musieli odwracać ten wynik. Prowadzenie przyjezdnym dał Edgar Sevikyan. W doliczonym czasie pierwszej połowy bramkę wyrównującą zdobył Ladislav Krejci, a w 77. zwycięstwo dał Tomas Chory. Grano także w Budapeszcie, gdzie Węgrzy po bramkach Dominika Szoboszlaia oraz Zsolta Nagy'ego pokonali Kosowo 2:0.

Urugwaj - Wybrzeże Kości Słoniowej 1:2 (0:1) 0:1 - Mathias Oliveira 9' - sam. 1:1 - Federico Vinas 77' 1:2 - Guela Doue 84'

Kolumbia - Rumunia 3:2 (2:0)  1:0 - Jhon Cordoba 6' 2:0 - Jhon Arias 36' 3:0 - Yaser Asprilla 80' 3:1 - Ianis Hagi 84' 3:2 - Florin Tanase 90+4'

Dania - Wyspy Owcze 2:0 (1:0) 1:0 - Pierre-Emile Hojbjerg 8' 2:0 - Mohamed Daramy 52'

Czechy - Armenia 2:1 (1:1) 0:1 - Edgar Sevikyan 14' 1:1 - Ladislav Krejci 45+2' 2:1 - Tomas Chory 77'

Węgry - Kosowo 2:0 (0:0) 1:0 - Dominik Szoboszlai 58' 2:0 - Zsolt Nagy 86'

Norwegia - Słowacja 1:1 (1:0) 1:0 - Alexander Sorloth 18' 1:1 - Ondrej Duda 87'

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy chciałbyś, aby sparing zagranicznych reprezentacji odbył się w Polsce?