Dublet nagród zawodnika Jagiellonii Białystok. Marzec należał do niego

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski /  Na zdjęciu: Dominik Marczuk
WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: Dominik Marczuk
zdjęcie autora artykułu

Dominik Marczuk rozgrywa swój pierwszy sezon na poziomie Ekstraklasy, ale w jego trakcie regularnie zachwyca. W marcu skrzydłowy Jagiellonii Białystok był w świetnej dyspozycji i po tym miesiącu został obsypany nagrodami.

[tag=550]

Jagiellonia Białystok[/tag] jest największą rewelacją tego sezonu PKO Ekstraklasy. W kilka miesięcy z drużyny broniącej się przed spadkiem przerodziła się w ekipę, która może realnie myśleć o mistrzostwie Polski. Oczywiście w jej szeregach jest kilka wyróżniających się postaci.

W tym miejscu możemy wspomnieć o takich graczach jak Rui Nene, Adrian Dieguez, czy Afimico Pululu, ale nie możemy zapominać również o polskich nazwiskach. Świetne rozgrywki notuje bowiem chociażby Dominik Marczuk.

Młody skrzydłowy jest w trakcie swojego pierwszego sezonu w Ekstraklasie, po tym, jak latem trafił do Jagiellonii ze Stali Rzeszów. Jednak te debiutanckie rozgrywki w jego wykonaniu są na tyle dobre, że już zapracował sobie na premierowe powołanie do seniorskiej reprezentacji Polski, które zresztą miało miejsce niedawno, bo w marcu.

ZOBACZ WIDEO: Ależ słowa o Polaku. "Grał artystycznie. To piłkarz z innej gliny"

Ten miesiąc należał do niego i zostało to też docenione pod kątem nagród. Jakiś czas temu poinformowano, że Marczuk został wybrany najlepszym młodzieżowcem marca, a teraz stało się jasne, że dostanie też statuetkę dla najlepszego piłkarza marca wśród wszystkich ligowców.

Młodzieżowiec ustrzelił dublet nagród, ale zapewne dla niego najważniejsze jest to, co wydarzy się w najbliższych dniach. Już w środę, trzeciego marca, Jaga w Szczecinie rozegra półfinał Pucharu Polski. Natomiast kilka dni później pojedzie do Warszawy na starcie z Legią.

Czytaj też: Korona robi dużo, by spaść z ligi. "Nie tak się walczy o życie" Bramka sezonu? Niewiarygodne, co zrobił, po wybiciu piłki z autu

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (2)
avatar
❶ ❾ ❶ ❻
2.04.2024
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Jak ty przepięknie beczysz po wyjściu z nory ♫ ♫ Miód na moje serce, cudowna melodia ♫ ♫  
avatar
Jagafan !
2.04.2024
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
My w legi i tak mamy lepszych, taki Jezosue jest mądry, Jędrzejczyk jest dobry i młody, chińczyk biega, i my wiedzieli na co wydać piniądze za Slisza i Muciego - nie ma jak to inwestycja !!!!