Portugalczycy w szoku. Piszą o nowym trenerze Legii

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / PAP/Piotr Nowak / Na zdjęciu: Goncalo Feio
PAP / PAP/Piotr Nowak / Na zdjęciu: Goncalo Feio
zdjęcie autora artykułu

Media w Portugalii rozpisują się na temat zatrudnienia przez Legię Warszawa Goncalo Feio. Wypominają przy tym trenerowi Wojskowych skandal w Motorze Lublin.

Goncalo Feio w środę (10.04) został zaprezentowany w Legii Warszawa. - Mówiłem kiedyś, że będę pracował po to, by w przyszłości zostać pierwszym trenerem Legii - mówił Portugalczyk na swojej pierwszej konferencji prasowej w roli szkoleniowca stołecznej drużyny. Feio zastąpił zwolnionego Kostę Runjaicia (więcej TUTAJ).

Portugalskie media z dużym zaskoczeniem przyjęły decyzję działaczy Legii. 34-letni Feio w swojej ojczyźnie jest bowiem praktycznie nieznany.

"Kim jest kontrowersyjny Goncalo Feio, który w wieku 34 lat właśnie zostaje trenerem największego klubu w Polsce?" - pyta portal tribuna.expresso.pt.

"Wejście nieznanego u nas, ale znanego w Polsce, Portugalczyka na sam szczyt polskiej piłki klubowej budzi ogromne zdziwienie" - dodają portugalscy dziennikarze.

"Goncalo Feio jest w Polsce od ponad dekady, rozpoczynał karierę trenerską w młodzieżowych drużynach Legii. Następnie był asystentem w Wiśle Kraków, Xanthi i Rakowie Częstochowa, zanim przejął Motor Lublin, z którym pomimo kilku kontrowersji, w tym m.in. ataku na byłego prezesa klubu, awansował do II ligi" - podsumowuje record.pt, wypominając Feio skandal z rozbiciem łuku brwiowego ówczesnemu prezesowi Motoru Pawłowi Tomczykowi.

W podobnym tonie pisze "A Bola". "Legia Warszawa będzie miała portugalskiego trenera. To Goncalo Feio - mało znane nazwisko - który "podróżuje" dużo po Polsce i przyjeżdża do stolicy z Motoru Lublin" - czytamy na stronach sportowej gazety.

Zobacz: Były współpracownik zdradza szczegóły. Oto jakim trenerem jest Goncalo Feio

ZOBACZ WIDEO: Jak pracuje się z Probierzem? "Lewy" chwali selekcjonera

Źródło artykułu: WP SportoweFakty