Nie mogło być inaczej. Wyróżniono go po meczu Barcelony

FC Barcelona pokonała Paris Saint-Germain na Parc des Princes (3:2) i przybliżyła się do półfinału Ligi Mistrzów. Duma Katalonii może wiele zawdzięczać Raphinhi, który strzelił dwa gole. Brazylijczyk został wybrany zawodnikiem meczu.

Mateusz Byczkowski
Sergi Roberto, Raphinha, Robert Lewandowski Getty Images / Na zdjęciu: Sergi Roberto, Raphinha, Robert Lewandowski
Środowe spotkanie zapowiadało się fantastycznie, ponieważ składy obu ekip są obsadzone wielkimi nazwiskami. Większość kibiców czekała na spektakularne akcje z udziałem Kyliana Mbappe. Show na Parc des Princes skradł jednak piłkarz FC Barcelony - Raphinha.

Właśnie reprezentant Brazylii otworzył wynik meczu jeszcze przed przerwą. Gdy już w drugiej połowie Paris Saint-Germain doszło do głosu i odpowiedziało dwoma trafieniami, ten zdobył bramkę wyrównującą. Później decydującego gola strzelił Andreas Christensen (więcej TUTAJ).

Mimo wszystko, Raphinha został wybrany przez Unię Europejskich Związków Piłkarskich (UEFA) zawodnikiem spotkania. To nie dziwi, bowiem 27-latek wykonał naprawdę świetną robotę.

Europejska federacja tuż po środowym starciu opublikowała zdjęcie Brazylijczyka ze statuetką dla najlepszego piłkarza.

FC Barcelona wyjazdowym zwycięstwem nad Paris Saint-Germain (3:2) znacznie przybliżyła się do półfinału tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Rewanż odbędzie się już we wtorek (16 kwietnia). Relacja tekstowa "na żywo" z meczu będzie dostępna na portalu WP SportoweFakty.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy FC Barcelona awansuje do półfinału Ligi Mistrzów?