Jakub Moder wśród najszybszych. Ciekawe zestawienie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Daniel Chesterton/Offside/Offside / Na zdjęciu: Jakub Moder.
Getty Images / Daniel Chesterton/Offside/Offside / Na zdjęciu: Jakub Moder.
zdjęcie autora artykułu

Jakub Moder to pewny punkt reprezentacji Polski. W swoim klubie - Brighton - gra coraz więcej. W ostatnim czasie przedstawiono najszybszych piłkarzy w Premier League. Polak znajduje się na wysokim miejscu w tej klasyfikacji.

Co sezon dziennikarze powiązanie z Premier League robią zestawienia najlepszych piłkarzy w wielu kategoriach, opierając się na oficjalnych statystykach. Jednym z najciekawszych porównań jest szybkość biegu zawodników.

Na początku kwietnia porównano wszystkich piłkarzy grających na boiskach ligi angielskiej. Może się wydawać, że najszybszymi zawodnikami są skrzydłowi, których zadaniem w głównej mierze jest właśnie szybkie wyprowadzenie piłki do ataku.

Ta teoria poniekąd się sprawdza, jednak w zestawieniu piłkarzy z sezonu 2023/2024 w ścisłej czołówce jest Jakub Moder. 25-letni Polak to typowy środkowy pomocnik, który dodatkowo mierzy 191 cm wzrostu. Pozycja oraz warunki fizyczne nie przemawiają więc za byciem jednym z najszybszych.

Mimo to Moder znalazł się na czwartym miejscu wśród najszybszych piłkarzy Premier League. Maksymalną prędkość biegu jaką osiągnął Polak to 36.84 km/h. 25-latek jest wolniejszy od najszybszego Micky van de Vena o 0.54 km/h.

ZOBACZ WIDEO: Karne z Walią w Cardiff. "Lewy" opowiedział, co działo się w jego głowie

- To była informacja, która i mnie trochę zaskoczyła, ale to świetnie. To też może być zaskakujące, biorąc pod uwagę parametry fizyczne Jakuba Modera. To wysoki piłkarz, widać, że stał się silniejszy. Czekam na takiego Kubę, który będzie w bardzo szybkim tempie pokonywał te przestrzenie z piłką - powiedział Robert Podoliński w rozmowie z "Super Expressem".

Pierwszy w zestawieniu Micky van de Ven osiągnął prędkość 37.38 km/h, drugi Chiedozie Ogbene 36.93km/h, a trzeci Pedro neto 36.86 km/h.

Zobacz także: Były reprezentant chwali Bułkę. "Twardy charakter" Najmocniej zdominowane derby Serie A. Wojciech Szczęsny goni przeciwnika

Źródło artykułu: WP SportoweFakty